Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_17_grudnia_2017

 

1. III Niedziela Adwentu, nazywana jest niedzielą GAUDETE tzn. radości, z powodu bliskości przyjścia Zbawiciela – On jest spełnieniem wszystkich oczekiwań ludzkości. Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus, przygotowująca nas bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia.

2. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.

3. Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy w tym tygodniu w piątek i sobotę od godz. 16.30.

4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy 21 i 22 grudnia wg następującego porządku. 

5. W czwartek od godz. 8.30 – najpierw Myśliwczów, Anielin, Kruszyna, Trzebce, Sokola Góra, Pratkowice, Rudka, natomiast w piątek od godz. 8.00 – Wielgomłyny.

6. W przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.15 i 10.30. Nie będzie Eucharystii o godz. 16.00. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Pół godziny przed Eucharystią Chór Parafialny wprowadzi nas przez śpiew kolęd do liturgii. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.15 i 10.30. Natomiast w kaplicach porządek niedzielny.

7. W środę nie będzie nowenny do MB Bolesnej.

8. Kierujemy serdeczne podziękowania kierownictwu i pracownikom sklepu „Lewiatan” w Wielgomłynach, za umożliwienie świątecznej zbiórki żywności przeprowadzonej przez młodzież z KSM-u, której również dziękujemy za poświęcony czas. Wszystkim darczyńcom niech dobry Bóg będzie zapłatą, za tak okazane, wielkie, hojne serce.  

9. Dziękujemy Paniom Annie Góreckiej, Małgorzacie Wincek z dziećmi Szymonem i Natalią, Beacie Prochoń, Aleksandrze Patek, Emilii Kulka, Ewelinie Liczberskiej, Edycie Jasińskiej, Mariannie Foltyn i Panu Leszkowi Foltyn za złożone ofiary na kwiaty i posprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy z Kruszyny Panie: Renatę Lewandowską, Annę Łukasiewicz, Krystynę Wróblewską, Mariannę Wróblewską, Renatę Konieczną, Beatę Sandelewską, Renatę Górnik, Wiesławę Kopańską.

10. W zakrystii są do nabycia opłatki, kartki świąteczne i kalendarze.

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet