Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_24_grudnia_2017

 

1. Dziś przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, a zarazem jest to dzień Wigilii Uroczystości Bożego Narodzenia.

2. Tego dnia w naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciagnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma świętego o narodzeniu Zbawiciela, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca. Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczniemy od Mszy świętej  sprawowanej o północy. Pół godziny przed Eucharystią Chór Parafialny wprowadzi nas przez śpiew kolęd do liturgii.

3. Dziś Mszy św. o godz. 16.00 nie będzie.

4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.15 i 10.30. Natomiast w kaplicach porządek niedzielny.

5. W drugi dzień świąt porządek mszalny jak w każdą niedzielę.

6. W czwartek 28 grudnia do Wielgomłyn zawitają kolędnicy. Młodzież z KSM-u z naszej parafii podtrzymuje piękną tradycję kolędowania po domach. Prosimy o przyjęcie kolędników i wspólnej modlitwy.

7. Wójt Gminy Wielgomłyny i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży 29 grudnia (w piątek) o godz. 15.00 w sali widowiskowej GOKiS.

8. Dziękujemy Paniom Renacie Koniecznej, Krystynie Wróblewskiej, Magdalenie Górnik, Marii Wróblewskiej, Wiesławie  Kopańskiej i Panu Dominkowi Górnikowi za złożone ofiary na kwiaty i posprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy kolejnych mieszkańców z Kruszyny Panie: Renatę Bazak, Annę Janosik, Annę Święcik, Elżbietę Gawędzką, Annę Hasik, Grażynę Kubik, Marię Mendelską, Katarzynę Stanowską i Joannę Stanowską.

9. Dziękujemy: Panu Damianowi Drogoszowi za nie ocenioną pomoc w przystrojeniu kościoła, Panu leśniczemu Andrzejowi Stępniowi za tegoroczne świerki do kościoła, Firmie tynkarskiej z Sokolej Góry za złożoną ofiarę na ozdoby choinkowe. Dziękujemy również wszystkim dobrodziejom klasztoru za okazaną życzliwość wobec nas.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet