Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_31_grudnia_2017

 

1. Dziś ostatni dzień kalendarzowego roku. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziekczynno-błagalne.

2. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w kościele jak w każdą niedzielę, natomiast w Rudce i Sokolej Górze o godz. 10.00, a w Pratkowicach o godz. 11.15. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

3. W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. „Trzech Króli”. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie wody, kadzidła i kredy. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

4. W przyszłą niedzielę 7 stycznia będziemy przeżywać uroczystość Chrztu Pańskiego. Msza św. o. godz. 10.30 dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po niej spotkanie opłatkowe.

5. Od  wtorku 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską „Kolędę”. więcej...

6. Pragniemy odwiedzając naszych parafian, zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda także służy lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu się duszpasterzy do ich parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. W miarę możliwości prosimy o obecność całej rodziny i aby na stole nakrytym białym obrusem postawić krzyż, Pismo Święte, zapalić świeczki, przygotować talerzyk z wodą święconą i kropidło.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli młodzież z KSM-u z naszej parafii, która kolędowała w minionym tygodniu po domach naszej parafii.

8. Dziękujemy Pani Annie Hasik z mężem Zygmuntem za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Ofiarę na kwiaty złożyli Pani Anna Święcik, Elżbieta Gawęcka i Pan Jacek Stolarczyk. Wyjątkowo w piątek na godz. 8.30 zapraszamy kolejnych mieszkańców z Kruszyny Panie: Stanisławę Wodzisławską, Danutę Łuszczyńską, Anielę Paszewską, Joannę Przepióra, Zofię Białecką, Krystynę Pawlus, Mariannę Stolarczyk i Marię Górniak.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Zygmunta Walickiego z Myśliwczowa, którego pogrzeb odbył się w środę, śp. Grzegorza Jędrzejczyka pochodzącego z Myśliwczowa, którego pogrzeb odbył się w piątek, a także śp. Mariana Skibę z Rogów i Antoniego Stolarczyka z Trzebiec, których pogrzeby odbyły się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz m dać Panie…  

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet