Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_7_stycznia_2018

 

1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego do 2 lutego.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej.

3. W naszym zakonie 12 stycznia rozpoczniemy nowennę ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, patriarchy naszego zakonu. Prosimy o modlitwę w naszej intencji i naszych współbraci. Zewnętrzną uroczystość ku czci św. Pawła przeżywać będziemy w naszej świątyni 21 stycznia.

4. Trwa wizyta duszpasterska. Program „Kolędy” tutaj...

5. Dziękujemy Pani Irenie Białeckiej, Marii Górniak, Edycie Pawlus, Marii Stolarczyk i Panu Rafałowi Łuszczyńskiemu za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, jak również Pani Stanisławie Wodzisławskiej za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 8.30 zapraszamy kolejnych mieszkańców z Kruszyny Panie: Renatę Stępień, Urszulę Kowalczyk, Halinę Bazak, Krystynę Nowak, Marię Kowalczyk, Mariolę Nowak, Anitę Krakowiak, Wiolettę Sulmińska, Małgorzatę Wieloch i Agnieszkę Szczepańską. W następnej kolejności sprzątanie kościoła podejmą mieszkańcy Perzyn i Trzebiec. Prosimy o dostarczenie uaktualnionej listy do sprzątania.

6. Czasopismo niedziela do odebrania w zakrystii. Prosimy zdeklarowanych parafian odbiór gazet.

7. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 16 lat (urodzone po 29 stycznia 2002 r.) na zimowisko „Jura pełna przygód” w terminie 29 stycznia do 7 lutego 2018 r., które odbędzie się w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie k/Częstochowy. Caritas wspólnie z Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników oferuje atrakcyjną ofertę 11-dniowego wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży będących dziećmi rolników, których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikiem pełnej składki KRUS (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim), pobiera rentę bądź emeryturę KRUS. Koszt uczestnictwa jaki pokrywają rodzice wynosi 100 zł. Szczegółowe informacje pod tel. 506 394 610.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże! 

 
Projekt i wykonanie Alanet