Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_11_lutego_2018

 

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Chorego, a także 160 rocz. objawień Matki Bożej w Lourdes. Na Mszy św. o godz. 10.30 zostanie dla chorych udzielony sakrament namaszczenia chorych.

2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Jest to czas 40 dni przygotowania do Paschy naszego Pana. W Popielec obowiązuje nas post ścisły tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz ograniczenie ilości spożywanych pokarmów – jeden posiłek do syta, a dwa lekkie. To umartwienie ma sens przede wszystkim duchowy, zwłaszcza jeśli towarzyszy mu wyciszenie i modlitwa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.15 i 17.00, w Pratkowicach o godz. 15.00, natomiast w Sokolej Górze i Rudce o godz. 16.00.

3. W piątki Wielkiego Postu odprawiać będziemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą w niedziele wielkopostną o godz. 15.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i wypraszania ducha skruchy i nawrócenia.

4. Zachęcamy wszystkich do postu, modlitwy i jałmużny, która gładzi wiele grzechów. Caritas przygotował tzw. skarbonki miłosierdzia, pomocne w ofierze na biednych. Na koniec okresu postu jałmużna zostanie przekazana ubogim. Nie zapomnijmy o praktykowaniu pokuty, która zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach, dyskotekach i spożywaniu alkoholu.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 9.00 wg następujących miejscowości: 1 ojciec – Myśliwczów, Anielin, Kruszyna, Trzebce; 2 ojciec – Sokola Góra, Pratkowice, Rudka; 3 ojciec – Wielgomłyny.

6. W przyszłą niedzielę 18 lutego Msza św. o godz. 10.30 i spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7. Dziękujemy Paniom Zofii Góreckiej, Agnieszce Pawlik, Annie Ordanik, Beacie Niteckiej, Ewie Kawełczyk, Anecie Olas, Annie Tedkowskiej, Stanisławie Ziółkowskiej za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty, jak również Pani Wacławie Boryckiej, Marcie Tomczyk i Mieczysławie Bareła za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy kolejnych mieszkańców z Trzebiec Panie Krystynę Ptaszek, Helenę Jaguścik, Monikę Kałek, Mariolę Świtkowską, Karolinę Cyran, Grażynę Pokora, Iwonę Stępień, Ewelinę Grzegorczyk, Ewę Pawlik i Panów Jerzego Drogosz, Jana Kopieckiego, Wojciecha Biniek i Aleksandra Strzelczyk.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet