Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_15_kwietnia_2018


1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ma on na celu zagłębić nas w tajemnicę Słowa Bożego oraz zainteresować i zmobilizować katolików do czytania Biblii. Zachęcamy 
w tym tygodniu do wspólnego czytania w gronie rodzinnym Pisma Świętego.

2. Ministranci z naszej parafii biorą udział w rozgrywkach piłki nożnej o puchar Generała Zakonu Paulinów w Częstochowie. Informujemy, że przeszli do finału, który rozegrają w dniu dzisiejszym.

3. Dziś o godz. 10.30 Msza św., a po niej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Na prośbę abp-a Wacława Depo w dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wojnie w Syrii.

5. Dziękujemy Panom Witoldowi Hasikowi, Wojciechowi Biniek z Trzebiec i Panu Tomaszowi Urbańskiemu z Pratkowic za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu parafialnym.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 10.30, a po niej na spotkanie związane z rocznicą komunii, która będzie w naszej parafii 3 czerwca.

7. Dziękujemy Paniom Halinie Bednarek, Dorocie Centkowskiej, Alicji Juszczyk, Danucie Góreckiej i Katarzynie Ciszewskiej za posprzątanie kościoła i złożone ofiary. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy Panie Beatę Piotrowską, Barbarę Przybyła, Agnieszkę Konik, Ewę Kocimską, Agnieszkę Biś i Jadwigę Młynarczyk.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Tymoteusz Jan Woch, kawaler, zam. w Stary Koniecpol, parafia pw. Trójcy Świętej w Koniecpolu i Justyna Anna Kuligowska, panna, zam. w Rogach, parafia tutejsza – zapowiedź druga; Krzysztof Wacław Sinkiewicz, kawaler, zam. w Pratkowicach, parafia tutejsza i Justyna Marianna Hasik, panna, zam. w Perzynach, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza; Mariusz, Artur Bębniarz, kawaler, zam. Myśliwczów-Kolonia, parafia tutejsza i Patrycja Natalia Kałuża, zam. w Silniczka, parafia pw. Św. Mikołaja w Maluszynie – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Annę Cyrulak z Rudki i Halinę Grzesik z Maksymowa, których pogrzeb odbył się we wtorek oraz śp. Wacławę Sandelewską z Pratkowic, której pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet