Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_5_sierpnia_2018

 

1. W sierpniu Kościół katolicki w Polsce zachęca do abstynencji i troski o trzeźwość. Wciąż wzrasta spożycie alkoholu, jest on przyczyną cierpień i rozpadu wielu rodzin. Biskupi apelują do wszystkich Polaków o świadectwo powstrzymania się od spożywania alkoholu z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. 

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. Jutro obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.

4. W tym tygodniu w dniach od 10 do 12 sierpnia przez miejscowości naszej parafii przechodzić będą piesze pielgrzymki podążające na Jasną Górę. Prosimy o przyjęcie pielgrzymów do swoich domów.

5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał Kamil Nowak, kawaler zam. w Borowcu parafia tutejsza i Monika Krystyna Kaczyńska, panna zam. w Sokolej Górze parafia tutejsza - zapowiedz pierwsza; Krystian Saladra, kawaler zam. we Włoszczowej, parafia Wniebowzięcia NMP we Włoszczowej i Sylwia Natalia Mielczarek, panna zam. w Myśliwczowie Kolonia, parafia tutejsza - zapowiedź druga; Mariusz Zbigniew Rogulski, kawaler zam. w Motyczno, parafis Wniebowzięcia NMP we Włoszczowej i Aneta Beata Młynek, panna zam. w Pratkowicach, parafia tutejsza - zapowiedź druga; Piotr Jędrzejczyk, kawaler zam. w Rudce, parafia tutejsza i Dominika Wawrzonek, panna zam. w Radomsku, parafia św. Marii Magdaleny w Radomsku - zapowiedź druga.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty tylko Paniom Barbarze Szymczyk i Urszuli Wieloch oraz Ojcu Proboszczowi. Na najbliższą sobotę od godz. 8.30 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Krzętowskiej, Panie: Annę Walczak, Bogumiłę Smolarczyk, Stanisławę Jędrzejczyk, Lucynę Jędrzejczyk, Zdzisławę Kalandyk, Elżbietę Fijołek, Zofię Zapała. 

7. Wczoraj Bóg odwołał do wieczności śp. Jerzego Nowaka z Kruszyny, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 10.30.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet