Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_12_sierpnia_2018

 

1. Decyzją Ojca Generała Zakonu Paulinów o. Mirosław Górkiewicz zostaje przeniesiony do naszego klasztoru w Toruniu. Za kilkumiesięczną posługę w naszej parafii składamy podziękowanie. W przyszłą niedzielę powitamy w naszej parafii o. Adama Kacałę, który został skierowany do posługi w naszej parafii. 

2. W środę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. naszej świątyni i w kaplicach jak w każdą niedzielę. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Do uświetnienia sumy zapraszamy chór parafialny. Po sumie Procesja Maryjna. Do niesienia figury zapraszamy Panie z Rudki i Rogów.

3. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i tym, którzy przyjęli i ugościli pielgrzymów na nocleg. Szczególnie dziękujemy Siostrze Emilii, Paniom Zofii Terka i Katarzynie Drogosz za posługę pielgrzymom w kuchni, dobrodziejom Panu Andrzejowi Gaik z Zakładu Mięsnego „GAIK”, Panu Waldemarowi Jaskorzyńskiemu z Zakładu Mięsnego „BRAT-POL” i Panu Andrzejowi Różyckiemu z Piekarni w Przedborzu, rodzinie Wieloch, Hasik i Majcherek za produkty żywnościowe. Strażakom z Sokolej Góry składamy podziękowanie za rozłożenie namiotów dla pielgrzymów, a Panu Piotrowi Czubaj za pomoc w koszeniu trawy.

4. Już niedługo wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka naszego Dekanatu Kodrąbskiego na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 23 sierpnia i będzie trwała 4 dni (3 dni w drodze i 1 dzień na Jasnej Górze). W tym roku, w ramach rekolekcji w drodze będziemy pielgrzymować pod hasłem: „Maryja Oblubienica Ducha Świętego”. Zgłębiać będziemy tajemnicę Matki Bożej, przyjmującej całkowicie Boga. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest skrzynia do której prosimy składać intencje, które zabierzemy w drogę i złożymy na Jasnej Górze. Niech każda rodzina napisze list z podziękowaniem i prośbami do Matki Bożej i włoży do tej skrzyni. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej od 15 do 22 sierpnia. więcej...

5. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać datki do puszki na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał Kamil Nowak, kawaler zam. w Borowcu parafia tutejsza i Monika Krystyna Kaczyńska, panna zam. w Sokolej Górze parafia tutejsza - zapowiedz druga. Ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach winien zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. Do sprzątania kościoła zapraszamy we wtorek od godz. 8.30 Panie z z ul. Krzętowskiej: Annę Walczak, Bogumiłę Smolarczyk, Stanisławę Jędrzejczyk, Lucynę Jędrzejczyk, Zdzisławę Kalandyk, Elżbietę Fijołek, Zofię Zapała i Joannę Czubaj.

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet