Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_19_sierpnia_2018

 

1. Witamy w naszej parafii o. Adama Kacałę - neoprezbitera, który został skierowany do posługi w naszej parafii. Życzymy mu bł. Bożego i opieki Matki Bożej w posłudze w naszej parafii.

2. W czwartek 23 sierpnia o godz. 9.00 wyruszy 31. Piesza Pielgrzymka naszego Dekanatu Kodrąbskiego na Jasną Górę. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej prosimy składać intencje, które zabierzemy w drogę i złożymy na Jasnej Górze. Zachęcamy parafian, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak do zapisania się i włączenia w duchowe pielgrzymowanie. Każdy z nich otrzyma znaczek duchowego pielgrzyma. Zapisy w kancelarii parafialnej. Poszukujemy samochodu, który mógłby posłużyć jako samochód bagażowy i przewozić ok. 30 bagażów. więcej...

3. W piątek 24 sierpnia w Sokolej Górze Doba Eucharystyczna. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godz. 8.00, a zakończy Mszą św. o godz. 19.00. Dziękujemy Państwu Majcherkom za odnowienie ornatów i stół z kaplicy w Sokolej Górze.

4. W przyszłą niedzielę 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej odbędą się Dożynki parafialno-gminne. Msza św. o godz. 13.00. Po Eucharystii Pan Wójt i organizatorzy zapraszają na festyn dożynkowy na boisku sportowym. Tradycyjnie prosimy Sołtysów i Radnych o zbiórkę ofiar na opał, które będą składane podczas dożynek. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

5. W naszej świątyni możemy zobaczyć odnowiony dzwon, który już wkrótce zostanie zamontowany na wieży. Dokonano wymiany serca dzwonu, całej konstrukcji jak również zamontowano automatyczne sterowanie. Koszt prac to 4500 zł. Prosimy parafian o ofiary - złożenie cegiełki na ten cel. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 dokonamy poświęcenia dzwonu.

6. Przed kościołem zbieramy dziś do puszki datki na archidiecezjalne uczelnie katolickie.

7. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Maciej Antoni Bakalarz, kawaler zam. w Krzętowie parafia pw. św. Wojciecha w Krzętowie i Sylwia Katarzyna Zasada, panna zam. w Wielgomłynach parafia tutejsza - zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach winien zgłosić w kancelarii parafialnej.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom: Bogumile Smolarczyk, Elżbiecie Fijołek, Stanisławie Jędrzejczyk, Annie Walczak, Zdzisławie Kalandyk, Zofii Zapała i Lucynie Jędrzejczyk. Na najbliższą sobotę do sprzątania kościoła od godz. 8.30 zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Krzętowskiej Panie: Bożenę Młyńczyk, Agnieszkę Hasik, Janinę Stolecką, Zofię Stolecką, Annę Jakubowską, Barbarę Bzowską, Teresę Krawczyk, Marię Baryś, Anetę Szcześniak, Halinę Kałuża, Annę Jędrzejczyk i Marię Finer.

9. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet