Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_2_września_2018

 

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 o. Adam Kacała udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. 

2. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynać się będzie po Mszy św. o godz. 10.30 i trwać będzie do godz. 15.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy przed Panem Jezusem z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

3. Zakończyły się wakacje. Jutro Msza św. o godz. 8.00 na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, dyrekcję szkół i nauczycieli. Na Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek wg następującego porządku: 1 ojciec – Myśliwczów, Anielin, Rogi, Kruszyna, Trzebce; 2 ojciec – Sokola Góra, Pratkowice, Rudka; 3 ojciec – Wielgomłyny.

5. W piątek w naszym kościele Doba Eucharystyczna. Porządek adoracji wg poszczególnych wiosek:
- 730-830 – Trzebce, Perzyny,
- 830-930 – Sokola Góra,
- 930-1030 – Pratkowice,
- 1030-1130 – Rudka,
- 1130-1230 – Kruszyna,
- 1230-1330 – Rogi i Anielin,
- 1330-1430 – Myśliwczów, Maksymów, Bogusławów,
- 1430-1503 – Borowiec, Zalesie,
- 1530-1630 – Wielgomłyny: (ul. Ogrodowa, Polna, Zagórska, Przedborska, Poduchowne),
- 1630-1730 – Wielgomłyny: (ul. Krzętowska, Piaski, Radomszczańska, Częstochowska, Rynek).
Prosimy zelatorki i członkinie Kół Żywego Różańca o poprowadzenie adoracji.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

7. W sobotę 8 września święto Narodzenia NMP /Matki Bożej Siewnej/. Msze św. o godz. 8.15 i 18.00 z poświęceniem ziarna. Natomiast w kaplicach dojazdowych poświęcenie ziarna na Mszach św. w piątek 7 września.

8. Również w sobotę 8 września o godz. 19.00 spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

9. W przyszłą niedzielę 9 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 wszystkie Panie Zelatorki i Panów Zelatorów Kół Żywego Różańca ze wszystkich miejscowości, po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce duszpasterskiej w klasztorze.

10. Kierujemy podziękowanie, za złożone ofiary na węgiel podczas dożynek. Ofiary złożyli mieszkańcy Wielgomłyn z ul. Zagórskiej, Przedborskiej, Ogrodowej, Krzętowskiej, Polnej, Rynek, Częstochowskiej, Radomszczańskiej, Poduchowne, Piaski, mieszkańcy z Rogów, Anielina, Borowca, Zalesia, Pratkowic, Perzyn, Trzebiec, Kruszyny, Sokolej Góry, Myśliwczowa, Sołectwa Rudka, członkinie KGW z Rudki i indywidualni darczyńcy. Łącznie zebrano 8200 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zbierali ofiary na węgiel. W wakacje zostało zakupione 25,4 ton węgla na łączną kwotę 19400 zł.

11. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do 31. Pieszej Pielgrzymki naszego Dekanatu Kodrąb na Jasną Górę. Szczególnie dziękujemy dobrodziejom: Panu Andrzejowi Gaikowi z Zakładu Mięsnego „GAIK” w Niedośpielinie, Pani Wiesławie Łącznej z Zakładu Mięsnego w Granicach, Państwu Musiałom z Zakładu Mięsnego w Kraszewicach, Rodzinie Kaczyńskich z Sokolej Góry Panu Marcinowi, Szymonowi i Tadeuszowi oraz anonimowym darczyńcom. Dziękujemy służbom porządkowym, zespołowi muzycznemu, jak i tym którzy ofiarowali swoją modlitwę i cierpienie jako pielgrzymi duchowi.

12. Trwają prace związane z montażem dzwonu na naszej wieży kościelnej. Ponownie zwracamy się do Was Drodzy parafianie z prośbą o ofiary na dzwon. Koszt prac to 4500 zł. Zebraliśmy dotychczas 480 zł. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać do puszek ofiary na spłatę renowacji dzwonu-sygnaturki.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom: Lidii Szyszkowskiej, Beacie Nowak, Mariannie Różyckiej, Joannie Kruszyńskiej, Justynie Biniek i Paniom Mariannie Biniek i Edycie Ptaszek za złożone ofiary na kwiaty. Wyjątkowo do sprzątania zapraszamy w czwartek od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Krzętowskiej Panie: Marzenę Kuczerską, Marię Goleniowską, Agnieszkę Liczberską, Jolantę Dawid, Emilię Grodej, Zofię Hałat, Katarzynę Szymańską, Agnieszkę Morawiec i Marię Konik.

14. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet