Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_9_września_2018

 

1. Dziś przypada 12. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. W swoich modlitwach polecajmy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

2. Po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie Pań Zelatorek i Panów Zelatorów Kół Żywego Różańca ze wszystkich miejscowości w salce w klasztorze.

3. W sobotę będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej. W tym dniu Msze św. o godz. 8.15 i suma odpustowa o godz. 18.00 pod przewodnictwem o. Andrzeja Konopki, przeora klasztoru dominikańskiego w Gidlach. Msza św. odpustowa będzie transmitowana przez Radio Jasna Góra. Zachęcamy parafian, aby przybyli na uroczystość w pieszych pielgrzymkach na godz. 17.00. O godz. 17.15 nabożeństwo do Matki Bożej Wielgomłyńskiej. Prosimy, aby na procesji niesiono pietę Matki Bożej Bolesnej oraz feretrony. Chór parafialny i asystę liturgiczną prosimy o uświetnienie liturgii.

4. W piątek 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do szczególnego uczczenia w tym dniu Znaku naszego odkupienia.

5. Również w piątek próba ministrantów i lektorów o godz. 18.30 przed uroczystością odpustową.

6. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na spłatę rachunku za renowację i modernizację dzwonu-sygnaturki. Koszt prac to 4500 zł. Prosimy pokornie parafian o pomoc. W sposób szczególny wyrażamy naszą wielką wdzięczność, za nieocenioną pomoc w montażu dzwonu na wieży Panu Stanisławowi Trzeciakowi.

7. W poniedziałek 10 września o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, klas 3 gimnazjum, a we wtorek o godz. 18.30 spotkanie dla rodziców tychże kandydatów.

8. Kierownik 307 WPP na Jasną Górę o. Marek Tomczyk wyraża w nadesłanym liście wdzięczność wszystkim parafianom za przyjęcie pielgrzymów na terenie naszej parafii.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom: Agnieszce Morawiec, Agnieszce Liczberskiej, Katarzynie Szymańskiej, Jolancie Dawid, Anecie Spadło, Marii Goleniewskiej i Zofii Hałat. Wyjatkowo na piątek do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 mieszkańców z Anielina Panie: Marię Tusińską, Beatę Witkowską, Małgorzatę Magiera, Grażynę Liczberską, Zofię Stolarczyk, Beatę Gawron, Józefę Jędrzejczyk, Krystynę Błeszyńską, Dorotę Stefańczyk, Ilonę Winiszewską i Pana Władysława Cieślika.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet