Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_30_września_2018

 

1. Dziś gościmy w naszej parafii Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik w Krakowie, które na Mszach św. przybliżają nam postać św. Siostry Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy bardzo Siostrom za przyjęte zaproszenie i życzymy wielu łask Bożych. Po Mszach św. będzie można nabyć u Sióstr dewocjonalia.

2. W piątek 5 października w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyste wprowadzenie i poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego, a po Mszy św. projekcja filmu pt. „Faustyna”. Będzie to bezpośrednie przygotowanie nas do uroczystego wprowadzenia relikwii św. Faustyny Kowalskiej, które dokona się w przyszłą niedzielę 7 października na Mszy św. o godz. 10.30 pod przewodnictwem Ojca Definitora Generalnego Kazimierza Manieckiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego wzięcia udziału w tych wydarzeniach.

3. O jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00.

4. Rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które będą każdego dnia o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy parafian, dzieci i młodzież.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adorację zakończymy nabożeństwem różańcowym o 16.30.

6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek wg następującego porządku: 1 ojciec – Myśliwczów, Anielin, Rogi, Kruszyna, Trzebce; 2 ojciec – Sokola Góra, Pratkowice, Rudka; 3 ojciec – Wielgomłyny. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30.

7. W sobotę o godz. 11.00 próba ministrantów i lektorów przed uroczystością wprowadzenia relikwii. Na próbę zapraszamy dzieci z tegorocznej komunii świętej, które będą miały swój udział w niedzielnej liturgii.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, a po niej adoracja najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. Bóg zapłać za ofiary na obudowę relikwiarza. Ofiary złożyli mieszkańcy Sokolej Góry w kwocie 1300 zł, Kruszyny w kwocie 350 zł, oraz indywidualni darczyńcy. Dziękujemy bardzo radnym sołectwa Sokola Góra i Kruszyny za przeprowadzoną zbiórkę.

10. W związku z licznymi zapytaniami o wolne miejsca na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia informujemy, że jest jeszcze możliwość zamówienia busa na 21 osób. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do o. Dominika.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom Zdzisławie Arkit, Jadwidze Banasik i Ewie Bedlechowicz oraz Paniom Mariannie Nowak i Danucie Kolmasiak za złożone ofiary na kwiaty. Na sobotę do sprzątania zapraszamy od godz. 8.30 mieszkańców z ul. Polnej w Wielgomłynach Panie: Mariolę Nowak, Agnieszkę Młyńczyk, Annę Młyńczyk, Hannę Olczyk, Elżbietę Ziółkowską, Teresę Pielucha, Bożenę Jędrzejczyk i Karolinę Groszek.

12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Bogdana Pawlika z Trzebiec, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

13. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet