Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_30_grudnia_2018

 

1. Jutro ostatni dzień kalendarzowego roku, Msza św. wyjątkowo o godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne za miniony rok 2018.

2. We wtorek 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. w kościele jak w każdą niedzielę, natomiast w kaplicach dojazdowych w Rudce i Sokolej Górze o godz. 10.00, a w Pratkowicach o godz. 11.15. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Na Mszy św. o godz. 10.30 w posługę proboszcza naszej parafii zostanie wprowadzony o. Dominik. Serdecznie zapraszamy parafian na tę uroczystość. 

3. Od środy 2 stycznia rozpoczniemy wizytę duszpasterską „Kolędę”. Program kolędy jest wywieszony w gablocie i podany tutaj... Odwiedzając Parafian, pragniemy zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Jest to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda także służy lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu się duszpasterzy do ich parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. W miarę możliwości prosimy o obecność całej rodziny i aby na stole nakrytym białym obrusem postawić krzyż, Pismo Święte, zapalić świeczki, przygotować talerzyk z wodą święconą i kropidło. W kolędowe dni Msza św. wieczorna zostanie przesunięta z godz. 17.00 na godz. 18.00. Spotkanie organizacyjne dla ministrantów dot. Kolędy odbędzie się w Nowy Rok o godz. 17.30 w salce duszpaserskiej.

4. W Przyszłą niedzielę 6 stycznia będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. „Trzech Króli”. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 przez dzieci i młodzież zostaną wystawione w kościele „Jasełka”. Po przedstawieniu jasełkowym możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św., a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Wyjątkowo tego dnia nie będzie zmiany tajemnic różańcowych w kościele, a zaplanowane spotkanie z członkami Koła Różańca Świętego z Sokolej Góry zostaje przeniesione na pierwszą niedzielę lutego.

5. Ze względu wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. w kaplicach dojazdowych w pierwszy piątek miesiąca i odwiedzin chorych z posługa sakramentalną. Natomiast spowiedź pierwszopiątkowa w kościele od godz. 17.30.

6. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyjęli w minionym tygodniu kolędników - młodzież z KSM-u. Bóg zapłać! 

7. Kierujemy podziękowania chórowi parafialnemu i Panu Damianowi za uświetnienie tych świątecznych dni przez śpiew i koncert kolęd.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Marioli Nowak, Halinie Bazak, Wiolecie Sulmińskiej oraz Panu Andrzejowi Stępniowi za ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę sprzątanie kościoła od godz. 8.30 i zapraszamy mieszkańców z Perzyn Panie: Annę Ormańską, Małgorzatę Partyka, Elżbietę Święcik, Renatę Wypych, Teresę Pruszyńską, Barbarę Zielińską, Irenę Hasik , Renatę Krakowiak.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Jana Krakowiaka z Wielgomłyn, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…   

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet