Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_6_stycznia_2019

 

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. „Trzech Króli”. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które będzie można zabrać w zakrystii po Mszach św. Bóg zapłać za ofiary za kadzidło i kredę. Tradycyjnie dziś jest dzień modlitwy i pomocy misjom, przeżywany pod hasłem „Mocni Duchem dla Misji”. W tym roku do posłania misyjnego przygotowuje się 10 osób: 3 kapłanów diecezjalnych, 1 kapłan zakonny, 1 brat zakonny, 4 siostry zakonne i 1 osoba świecka. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na misje.

2. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30 przez dzieci i młodzież zostaną wystawione w kościele „Jasełka”. Po przedstawieniu jasełkowym możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św., a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. 

3. Dziś swój Srebrny Jubileusz 25-lecia święceń biskupich przeżywa ks. bp Antoni Długosz. Dziękujemy Bogu za dar Jego osoby, posługę pasterską i prosimy parafian o modlitwę w Jego intencji.

4. Trwa wizyta duszpasterska.Program kolędy na kolejne dni jest wywieszony w gablocie i podany tutaj... Jeżeli ktoś potrzebuje wodę święconą na „Kolędę”, jest wystawiona w kruchcie. W kolędowe dni Msza św. wieczorna o godz. 18.00. 

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Chrztu Pańskiego. Na Mszach św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. 

6. Msza św. dla dzieci będzie wyjątkowo 20 stycznia w uroczystość św. Pawła I Pustelnika, ze szczególnym błogosławieństwem dzieci i matek w stanie błogosławionym.

7. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizuje zimowisko od 9 do 18 lutego dla dzieci z terenów wiejskich, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS. Koszt całego zimowiska to tylko 100 zł. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Caritas lub w naszej gablocie.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Annie Ormańskiej, Małgorzacie Partyka, Elżbiecie Święcik, Renacie Wypych, Teresie Pruszyńskiej, Zdzisławie Gaik, Irenie Hasik, Renacie Krakowiak. W przyszłą sobotę sprzątanie kościoła od godz. 8.30 i zapraszamy kolejnych mieszkańców z Perzyn Panie: Małgorzatę Lewandowską, Janinę Stępień, Barbarę Kaśkosz, Beatę Drogosz, Krystynę Nocuń, Agnieszkę Ciosek, Barbarę Kosmala, Annę Bryła, Barbarę Zasada.

9. Bóg odwołał do wieczności śp. Mariannę Janinę Kowalską z Wielgomłyn, której pogrzeb odbył się w środę. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…   

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet