Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_28_kwietnia_2019

 

1. Razem z Kościołem Powszechnym przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 75. Tydzień Miłosierdzia. Święto Bożego Miłosierdzia ustanowił św. Jana Paweł II. Zachęcamy dziś do wspólnej, rodzinnej modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczniemy w naszym kościele o godz. 15.00.

2. Przed kościołem ministranci będą rozdawać książeczki o Bożym Miłosierdziu. Książeczka jest dla każdej rodziny i ufamy, że posłuży do poznawania orędzia Bożego Miłosierdzia przekazanego przez św. Siostrę Faustynę. 

3. W naszej wspólnocie witamy o. Grzegorza Staszaka, który do wakacji będzie posługiwał w naszej parafii.

4. W ramach obchodów tygodnia Bożego Miłosierdzia Caritas Polska prosi o wsparcie potrzebujących w Syrii. Do tego apelu dołącza się nasz Pasterz abp. Wacław Depo i prosi wszystkich diecezjan o wsparcie finansowe potrzebujących. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wojnie w Syrii. 

5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie w salce chóru parafialnego i scholii dziecięco-młodzieżowej. Zapraszamy również na to spotkanie wszystkich chętnych do śpiewu w chórze i scholii. Również po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

6. Od środy przez cały miesiąc maj o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa ku czci NMP tzw. majówki.   

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość adoracji.

8. W piątek 3 maja będziemy przeżywać uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.

9. W sobotę 4 maja we wspomnienie św. Floriana Msza św. o godz. 18.00 w intencji strażaków. 

10. W przyszłą niedzielę Msza św. dla Kół Żywego Różańca z Wielgomłyn, ze zmianą tajemnic różańcowych. Po Mszy św. spotkanie dla Koła Żywego Różańca z Myśliwczowa.

11. Rozpoczęliśmy prace związane z zasypaniem stawu. W tym tygodniu zostaną podjęte prace z wykonaniem odwodnienia deszczówki, która spływa do stawu. Wszystkich, którzy mają niepotrzebną ziemię prosimy o przywożenie i zasypywanie stawu, a Ci którzy posiadają gruz o składanie go w rogu przy murze, posłuży jako podkład przy poszerzaniu parkingu. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 prosimy o pomoc Parafian przy pracach porządkowych na placu przy kościele. Prace obejmą wycinkę dzikich drzew za stawem. Prosimy o przyniesienie narzędzi: siekier, pił, itd.

12. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 10 maja.

13. Dziękujemy Paniom Aldonie Jóźwik, Teresie Korpas, Agnieszce Korpas za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty oraz Paniom Martynie Marszalik, Alinie Rokickiej, Bogumile Zasada za ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Ogrodowej w Wielgomłynach Panie Grażynę Jędrzejczyk, Agatę Bortnik, Teresę Porada, Emilię Kubacką, Ewę Baryła.

14. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet