Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_5_maja_2019

 

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca z Wielgomłyn. Po zmianie spotkanie w salce dla Koła Żywego Różańca z Myśliwczowa. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem majowym o godz. 15.30, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Przed kościołem ministranci będą zbierać ofiary do puszek dla poszkodowanych w Syrii.

3. We wtorek 8 maja będziemy przeżywać odpust ku czci św. Stanisława BM, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 10.30 i o godz. 18.00 uroczysta suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Nowaka, wikariusza parafii św. Mikołaja w Mierzynie. Zapraszamy chór parafialny, Panie w strojach ludowych do niesienia feretronów, ministrantów, strażaków do niesienia baldachimu i poczty sztandarowe. Niech najważniejsze święto w naszej parafii zjednoczy nas wszystkich we wspólnej modlitwie dziękczynno-błagalnej podczas Mszy św. odpustowej. 

4. Dziś po sumie ok 11.30 próba chóru przed uroczystością ku czci św. Stanisława.

5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 10 maja wg następującego porządku: 1 ojciec – Myśliwczów, Anielin, Rogi, Kruszyna, Trzebce, Perzyny, Wielgomłyny; 2 ojciec – Sokola Góra, Pratkowice, Rudka.

6. W sobotę 11 maja o godz. 19.00 Msza św. w Perzynach z poświęceniem pól oraz poświęcenie odnowionego krzyża, za którego odnowienie dziękujemy mieszkańcom Perzyn. 

7. W przyszłą niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 10.30, a  po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. 

8. Kierujemy podziękowanie Panom Wojciechowi Auguścikowi, Andrzejowi Kubik, Dariuszowi Boryckiemu, Krzysztofowi Jakubowskiemu, Ryszardowi Urbańskiemu, Krzysztofowi Patek, Stanisławowi Zdybowiczowi, Wojciechowi Biniek, Jackowi Majcherkowi, Tomaszowi Ciupińskiemu, Witoldowi Hasikowi za podjęte prace porządkowe przy kościele. Prace będziemy kontynuować w przyszłą sobotę od godz. 9.00. Zapraszamy do pomocy Parafian.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Agacie Bartnik, Emilii Kubackiej, Ewie Baryła i Panu Romanowi Porada. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Ogrodowej w Wielgomłynach Panie Marię Kubasiak, Barbarę Drogosz, Małgorzatę Nowak, Krystynę Gwiazda, Jolantę Puchala, Annę Nabiałkowską, Katarzynę Sala i Panów Bogdana Kolmasiaka, Łukasza Stypę, Sylwestra Groszek.

10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że do 15 maja 2019 r. upływa termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie na rok 2019. Pomoc przy składaniu elektronicznych wniosków udzielana jest w Radomsku przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 142. Złożenie wniosku elektronicznego jest niezbędne do uzyskania należnych płatności.

11. W Ośrodku Zdrowia w Wielgomłynach w czwartek 16 maja od godz. 12.00 do 16.00 odbędzie się badanie wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Gandziarowskiej z Rogów, śp. Heleny Czaińskiej z Trzebiec. Jutro o godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb śp. Jacka Cisowskiego z Myśliwczowa. O godz. 14.30 różaniec w intencji zmarłego. Polecajmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

 
Projekt i wykonanie Alanet