Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_12_maja_2019

 

1. W ostatnim czasie jesteśmy świadkami bolesnych aktów i profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami dziś po każdej Mszy św., a w tygodniu po wieczornych Mszach św. podejmiemy jako cała wspólnota parafialna modlitwę wynagradzającą i ekspiacyjną.

2. W przyszłą niedzielę na sumie dzieci będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, a w naszej parafii rozpoczniemy comiesięczne spotkania z Matką Bolesną Panią Wielgomłyńską. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja maryjna. Pietę Matki Bożej poniosą Panie z Sokolej Góry.

3. W minionym tygodniu przeżywaliśmy odpust parafialny ku czci św. Stanisława BM. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy uczestniczyli w liturgii odpustowej. Dziękujemy szczególnie chórowi parafialnemu, Pani Agnieszce - organistce, Kołom Żywego Różańca z naszej parafii, za ofiarowanie przepięknych obrusów ołtarzowych, nakryć na ołtarze i bielizny kielichowej. Wymienione dary w kolorze zieleni będą upiększać nasz kościół w Okresie Zwykłym Roku Liturgicznego. 

4. We wtorek i czwartek o godz. 19.00 próba dla dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej, a w sobotę o 19.00 spowiedź dla rodziców i dzieci rocznicowych.

5. W piątek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania 8 klasy szkoły podstawowej, a w sobotę o godz. 11.00 spotkanie klasy 7 szkoły podstawowej.

6. Kierujemy podziękowanie Panom Stanisławowi Zdybowiczowi, Michałowi Zdybowiczowi, Czesławowi Kowalskiemu, Tomaszowi Ciupińskiemu, Przemysławowi Grzegorczykowi, Marcinowi Sobańskiemu i Piotrowi Czubaj za prace porządkowe przy kościele. Prace będziemy kontynuować w przyszłą sobotę od godz. 9.00. Zapraszamy do pomocy Parafian.

7. Dziękujemy za ofiary do puszek dla poszkodowanych w Syrii. Zebrano 695 zł. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Marii Kubasiak, Annie Nabiałkowskiej, Agnieszce Stypa i Paniom Małgorzacie Nowak i Krystynie Gwiazda za ofiary na kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy mieszkańców z ul. Zagórskiej i Przedborskiej Panie Sabinę Wieloch, Barbarę Szymczyk, Agnieszkę Wilk, Katarzynę Stalka, Bożenę Jędrzejczyk, Krystynę Jędrzejczyk, Izabelę Oberską, Jadwigę Łysiak i Panów Marka Ciupę i Stanisława Siejkę. 

9. W Ośrodku Zdrowia w Wielgomłynach w czwartek 16 maja od godz. 12.00 do 16.00 odbędzie się badanie wzroku. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w czwartek o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dotyczące zastosowania energii odnawialnej, tzw. paneli fotowoltanicznych. Szczegóły w gablocie.

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Piotra Kowalczyka z Wielgomłyn, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 15.00. O godz. 14.30 różaniec w intencji zmarłego. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 

 
Projekt i wykonanie Alanet