Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_19_maja_2019

 

1. W naszej parafii przeżywamy dziś rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Wyrażamy wdzięczność dzieciom i ich rodzicom za złożony dar ołtarza – złote nakrycia na ołtarze w kościele. O. Adamowi dziękujemy za przygotowanie dzieci do tej uroczystości.

2. Rozpoczynamy nasze comiesięczne spotkania z Matką Bolesną Panią Wielgomłyńską. Po Mszy św. o godz. 10.30 procesja maryjna. Pietę Matki Bożej poniosą Panie z Sokolej Góry.

3. We wtorek 21 maja o godz. 19.30 odbędzie się w klasztorze spotkanie Rady Parafialnej.

4. W tym tygodniu w piątek 24 maja od godz. 17.15 spowiedź święta dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Następnie na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z rąk rodziców otrzyma Krzyż Święty, znak zbawienia. W sobotę 25 maja o godz. 16.00 otrzymają sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, którego udzieli ks. bp. Andrzej Przybylski. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w sobotę o 17.30.

5. Nasz Pasterz ks. abp Wacław Depo w nadesłanym do nas liście pasterskim prosi o podjęcie modlitwy wynagradzającej za znieważenie i profanację Matki Bożej Jasnogórskiej. Modlitwa będzie połączona z nabożeństwem majowym.  

6. Kierujemy podziękowanie Panom Jackowi Majcherkowi, Zdzisławowi Siejca, Piotrowi Czubaj, Państwu Renacie i Romualdowi Kosowskim za prace porządkowe przy kościele. 

7. W tym tygodniu rozpoczniemy prace z doprowadzeniem prądu do kaplicy cmentarnej.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Barbarze Szymczyk, Katarzynie Stalka, Paulinie Wieloch, Bożenie Jędrzejczyk, Krystynie Jędrzejczyk, Izabeli Oberskiej, Jadwidze Łysiak i rodzicom dzieci rocznicowych Paniom Annie Wieloch, Ewie Lewandowskiej, Aleksandrze Patek, Monice Kałek, Anecie Olas, Monice Janosik, Monice Majcherek.  Na najbliższą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy mieszkańców z ul. Zagórskiej, Przedborskiej, Rynek Panie Zofię Witaszczyk, Beatę Aleksandrowicz, Barbarę Malengowską, Urszulę Dygas, Urszulę Ogłozińską, Justynę Banasik, Renatę Wojnicka. W następnej kolejności sprzątać kościół będą mieszkańcy z ul. Krzętowskiej. Prosimy o przyniesienie zaktualizowaną listę do sprzątania.

9. Wójt Gminy Wielgomłyny i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielgomłynach zapraszają dzieci (z opiekunami), młodzież i dorosłych na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 17.00 w sali GOKiS, a dotyczyć będzie indywidualnej nauki gry na instrumentach strunowych, szarpanych, klawiszowych, dętych, perkusyjnych. Natomiast o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla osób chętnych do śpiewania w chórze. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. W środę 29 maja od godziny 11.00 w sali GOKiS w Wielgomłynach rozpoczną się przesłuchania uczestników IX Przeglądu Pieśni Maryjnych i o Matce. Do zmagań konkursowych zaproszeni są mieszkańcy Gminy Wielgomłyny. Szczegóły na plakacie.

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Antoninę Szymańską z Wielgomłyn, której pogrzeb odbył się w środę. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

 

 
Projekt i wykonanie Alanet