Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_28_lipca_2019

 

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci św. Anny. Wyrażamy wdzięczność o. Mariuszowi Tabulskiemu Definitorowi Zakonu Paulinów za posługę słowa Bożego i obecność wśród nas oraz wszystkim, którzy uświetnili tę uroczystość szczególnie asyście, chórowi parafialnemu, niosącym baldachim, feretrony, sztandary. 

2. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów na placu kościelnym z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na poszerzenie i modernizację naszego parkingu. Zakończyliśmy prace przy wjeździe na parking. Został poszerzony wjazd, przedłużony chodnik, przygotowane odwodnienie przy dzwonnicy i łagodny podjazd dla wózków.  

3. W niedługim czasie zostanie zamontowana przesuwna brama i kanał odprowadzający spływającą wodę w stronę dzwonnicy. Ufamy, że dzięki ofiarom Parafian i Dobrodziejów będziemy mogli kontynuować zamierzone prace. 

4. Zbliża się miesiąc sierpień, który w naszej ojczyźnie jest darem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując w sierpniu ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa o godz. 17.30 w intencji o powołania kapłańskie. W piątek zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych i możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Elżbiecie Kuligowskiej, Ewie Kopieckiej, Jolancie Ptaszek, Małgorzacie Zawada oraz Pani Danucie Stradel za ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Polnej Panie Joannę Karaś, Halinę Basińską, Iwonę Nabiałkowską, Urszulę Urbańską, Małgorzatę Ciupińską, Mirosławę Mirowską, Żanetę Korzonkowską, Monikę Niemczyk, Feliksę Kałuża. 

8. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Irenę Skiba z Rogów, której  pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. O godz. 13.30 różaniec w intencji zmarłej.  Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu, jak również śp. Bogusława Staniek, tatę Pani Agnieszki naszej organistki, którego pogrzeb odbył się wczoraj w Częstochowie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

9. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet