Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_4_sierpnia_2019

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych i możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

2. Zachęceni przez dzisiejszy list o trzeźwości, prosimy wszystkich parafian o dar abstynencji w miesiącu sierpniu. Kościół prosi Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. 

3. Mija połowa wakacji. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. W tym tygodniu w dniach od 10 do 12 sierpnia przechodzić będą przez Wielgomłyny różne pielgrzymki. Bardzo prosimy o podjęcie strudzonych pielgrzymów przysłowiowym kubkiem wody, a tych którzy będą nocować, aby mogli znaleźć dach nad głową. W klasztorze będziemy gościć kapłanów, siostry zakonne, służby porządkowe. Jak co roku prosimy parafian o przyniesienie do klasztoru produktów żywnościowych (wędliny, ser, jajka, masło, dżemy, pomidory, ogórki, konserwy, napoje czy inne podstawowe produkty) na 11 i 12 sierpnia, abyśmy mogli przygotować obiad, kolację i śniadanie dla ok 200 pątników.   

4. Decyzją Ojca Generała Zakonu Paulinów o. Łukasz Flader zostaje przeniesiony do naszej placówki paulińskiej w Toruniu. O. Łukasza pożegnamy 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.30.  

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom  Małgorzacie Ciupińskiej, Krystynie Kałuża, Mariannie Gandzierowskiej. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy z ul. Radomszczańskiej Panie Jolantę Kurzyk, Magdalenę Kowalczyk, Krystynę Rymarek, Justynę Wróblewską, Agnieszkę Wróblewską, Wandę Mrozińską, Henrykę Pawlik. 

6. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Stanisławę Przybyła z Rogów. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

7. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet