Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_11_sierpnia_2019

 

1. Gościmy w naszej parafii w tych dniach pielgrzymów, których serdecznie witamy i pozdrawiamy. Wyrażamy wdzięczność za wszelką pomoc w przygotowaniu klasztoru i obejścia, by godnie przyjąć pielgrzymów. Dziękujemy Siostrze Emilii, która jak co roku z ogromnym oddaniem pomaga w przygotowaniach, Pani Beacie i Agnieszce za przygotowanie posiłków, Panom Rafałowi Nowakowi i Piotrowi Czubaj za pomoc w wykoszeniu trawy. Dziękujemy za wszystkie ofiarowane produkty żywnościowe Parafianom i Darczyńcom. 

2. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. naszej świątyni i w kaplicach jak w każdą niedzielę. Tego dnia jest obowiązek uczestniczenia w Mszy św. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 10.30 pożegnamy o. Łukasza, który zostaje przeniesiony do naszej placówki paulińskiej w Toruniu.

3. Od piątku 16 sierpnia rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej, która będzie połączona w tygodniu z Mszą św. wieczorną, w niedzielę po sumie.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 powitamy o. Savio Folcholca, który rozpocznie posługę w naszej parafii. Po sumie Procesja Maryjna. Do niesienia figury zapraszamy Panie z Myśliwczowa. Tego dnia po każdej Mszy św. do puszek będziemy zbierać datki na seminarium w Częstochowie oraz na katolickie uczelnie. 

5. Już niedługo wyruszy 32. Piesza Pielgrzymka naszego Dekanatu Kodrąbskiego na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy 23 sierpnia i będzie trwała 4 dni (3 dni w drodze i 1 dzień na Jasnej Górze). W tym roku, w ramach rekolekcji w drodze będziemy pielgrzymować pod hasłem: „Napełnijcie się Duchem, a nie grzechem”. Przewodnikiem pielgrzymki będzie o. Adam Kacała. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej zostanie ustawiona skrzynia, do której prosimy składać intencje, które zostaną zabrane w drogę i złożone na Jasnej Górze. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej od 15 do 22 sierpnia. więcej...

6. Dziękujemy za ofiary, które zostały złożone na poszerzenie parkingu podczas poświęcenia pojazdów. Zebrano 1382 zł. Bóg zapłać!

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Agnieszce Wróblewskiej, Wandzie Mrozińskiej. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Radomszczańskiej Panie Mariannę Stępień, Zdzisławę Zagórowicz, Krystynę Jesiołowską, Janinę Wlaźlak,  Anetę Makówka, Renatę Nitecką, Irenę Staroszczyk, Agnieszkę Smolarek, Marię Mendelską i Pana Grzegorza Borczyka.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Wojciech Nowak, kawaler, zam. Rudce, parafia tutejsza i Katarzyna Julia Skórniewska, panna, zam. w Bąkowej Górze, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bąkowej Górze – zapowiedź pierwsza; Mateusz Piotr Ormański, kawaler, zam. w Perzynach, parafia tutejsza i Dorota Iwona Trzeciak, panna, zam. w Chełmo, parafia pw. św. Mikołaja w Chełmie – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet