Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_18_sierpnia_2019

 

1. Witamy o. Savio Folcholca, który podejmie posługę w naszej parafii. Życzymy Mu bł. Bożego i opieki Matki Bożej Wielgomłyńskiej na każdy dzień.

2. Po dzisiejszej sumie procesja maryjna. Pietę Matki Bożej poniosą Panie z Myśliwczowa.

3. W piątek 23 sierpnia o godz. 9.00 wyruszy 32. Piesza Pielgrzymka naszego Dekanatu Kodrąbskiego na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej. Przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej prosimy składać intencje, które zostaną zabrane w drogę i złożone na Jasnej Górze. Zachęcamy parafian, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie przez modlitwę w czasie Mszy św. wieczornej. więcej...

4. W przyszłą niedzielę 25 sierpnia odbędą się Dożynki Gminno-Parafialne. Msza św. o godz. 13.00. Po Eucharystii Wójt Gminy Wielgomłyny i organizatorzy zapraszają na festyn dożynkowy na boisku sportowym. Tradycyjnie jak co roku prosimy Sołtysów i Radnych o zbiórkę ofiar na opał naszego kościoła, które będą składane podczas dożynek. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

5. Trwanowenna do Matki Bożej Częstochowskiej, która w tygodniu jest połączona jest z Mszą św. wieczorną.

6. Przed kościołem zbieramy dziś do puszki datki na seminarium w Częstochowie i archidiecezjalne uczelnie katolickie. 

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Krystynie Rymarek, Zdzisławie Zagórowicz, Renacie Niteckiej, Agnieszce Smolarek, Mariannie Mendelskiej i Panu Grzegorzowi Borczyk oraz Pani Krystynie Jesiołowskiej za ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z ul. Radomszczańskiej Panie Zofie Mielczarek, Reginę Witkowską, Urszulę Ogłozińską, Zofię Jędrzejczyk, Krystynę Wróblewską, Zofię Goleniewską, Annę Switoń.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Wojciech Nowak, kawaler, zam. Rudce, parafia tutejsza i Katarzyna Julia Skórniewska, panna, zam. w Bąkowej Górze, parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Bąkowej Górze – zapowiedź druga; Mateusz Piotr Ormański, kawaler, zam. w Perzynach, parafia tutejsza i Dorota Iwona Trzeciak, panna, zam. w Chełmo, parafia pw. św. Mikołaja w Chełmie – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mariannę Matynia z Wielgomłyn, której pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet