Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_22_września_2019

 

1. W sobotę 28 września przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu swoje imieniny będzie obchodził Abp Metropolita Częstochowski Wacław Depo. Pamiętajmy w modlitwie za naszego Pasterza. 

2. Chórowi parafialnemu dziękujemy za dzisiejsze uświetnienie naszej modlitwy.

3. We wtorek 24 września o godz. 18.30 spotkanie z rodzicami i uczniami klasy 6 i 7, którzy rozpoczną swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

4. W czwartek 26 września o godz. 18.30 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania klasy 8, natomiast grupa najstarsza ze szkoły średniej będzie miała swoje spotkanie w piątek 27 września o godz. 18.30. 

5. W piątek 27 września o godz. 18.30 spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w salce klasztornej. Zapraszamy osoby, które chcą dołączyć  do KSM-u.

6. Dziękujemy mieszkańcom z Zalesia za złożoną ofiarę na węgiel, jak również indywidualnym darczyńcom.  

7. Z głębokim smutkiem informujemy, że nikt w tą sobotę nie przyszedł do sprzątania kościoła. Natomiast dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty Paniom Wiesławie Kopańskiej, Marii Wróblewskiej, Renacie Koniecznej, Zofii Koniecznej, Beacie Sandelewskiej, Renacie Górnik. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty Paniom z Zalesia Helenie Fornal, Ewelinie Liczberskiej, Beacie Prochoń. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z  Kruszyny Panie Renatę Bazak, Annę Janosik, Annę Święcik, Elżbietę Gawędzką, Annę Hasik, Grażynę Kubik, Katarzynę Stanowską i Joannę Stanowską

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Andrzej Piotr Koper zam. w Zagórzu, parafia pw. św. Mikołaja w Chełmie i Katarzyna Jadwiga Krakowiak zam. w Wielgomłynach, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Władysława Cieślika z Wielgomłyn, którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. Czesławę Idziak z Pratkowic, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.30. Różaniec w intencji zmarłej o godz. 11.00. Polecajmy Ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet