Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_29_września_2019

 

1. Jutro będziemy przeżywać święto św. Michała, Rafała i Gabriela, Archaniołów. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

2. W środę będziemy przeżywać święto św. Aniołów Stróżów. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00.

3. W czwartek o godz. 17.00, po nabożeństwie różańcowym, spotkanie dla rodziców i dzieci klas trzecich rozpoczynających przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w salce klasztornej.

4. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, chcące śpiewać w scholii parafialnej na spotkanie w salce klasztornej.

5. Od wtorku Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00, a nabożeństwa o godz. 16.30.

6. Rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które będą każdego dnia o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego dnia. W sposób szczególny zapraszamy na kolejne dni tygodnia: w poniedziałek – Róże Różańcowe, we wtorek – Liturgiczną Służbę Ołtarza, w środę – Chór Parafialny, w czwartek – dzieci, szczególnie przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, w piątek – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, a w sobotę – kandydatów do sakramentu Bierzmowania.

7. W październiku wspominamy szczególnie św. Jana Pawła II. Za tydzień przez list Episkopatu Polski zostaniemy wprowadzeni do tych niezwykłych wydarzeń, jak również będziemy zbierać datki do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Już dziś zapowiadamy, że w naszej parafii tegoroczny XIX Dzień Papieski będziemy celebrować w sposób wyjątkowy i uroczysty 13 października. Szczegóły i program tego wydarzenia podamy w przyszłą niedzielę.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

9. W czwartek o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adorację zakończymy nabożeństwem różańcowym o 16.30.

10. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele wyjątkowo od godz. 17.30, a Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

11. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 z wynagrodzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz wspomnieniem św. s. Faustyny. Po Mszy św. modlitwa i ucałowanie relikwii.

12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.30 dla wszystkich Róż Różańcowych z całej naszej parafii. W przed dzień wspomnienia Matki Bożej Różańcowej przez modlitwę oddamy się Matce Bożej. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie w salce dla wszystkich członkiń i członków wspólnoty różańcowej. Tego dnia możliwość  adoracji Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa różańcowego o godz. 15.30, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

13. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek wg następującego porządku: Wielgomłyny, Myśliwczów, Anielin, Rudka, Pratkowice, Sokola Góra, Trzebce, Perzyny, Kruszyna. Do chorych będzie jeździł jeden ojciec, więc godziny spotkań mogą się zmienić.

14. Informujemy, że Msze św. na rok 2020 będzie można zamawiać w listopadzie po Wszystkich Świętych.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Paniom: Annie Hasik, Annie Święcik, Elżbiecie Gawęckiej, Monice Gawęckiej i Panu Stefanowi Janosik oraz za złożoną ofiarę Pani Irenie Stolarczyk. W przyszłą sobotę na godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy mieszkańców z Kruszyny Panie: Stanisławę Wodzisławską, Anielę Paszewską, Joannę Przepióra, Zofię Białecką, Krystynę Pawlus, Mariannę Stolarczyk, Marię Górniak.

16. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mariannę Biniek z Wielgomłyn, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00 oraz śp. Stanisławę Mielczarek z Myśliwczowa, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30. Różaniec w intencjach zmarłych pół godziny przed Mszą św. pogrzebową. Polecajmy Je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

17. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet