Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_24_listopada_2019

 

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla, a zarazem ostatnią niedzielę w roku liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 10.30 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem i oddanie naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Przez to oddanie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Wyrażamy dziś wdzięczność wszystkim chórzystkom, chórzystom, członkom scholii, Pani Organistce za ich posługę w naszej parafii przez śpiew. Niech św. Cecylia Wasza patronka wyprasza Wam potrzebne łaski i zachowa Wasze gardła w zdrowiu, by mogły dalej wielbić i wychwalać Boga.

3. W środę zapraszamy o godz. 16.30 na nowennę do Matki Bożej Bolesnej. Tego dnia na Mszy św. o godz. 17.00 kandydaci do bierzmowania rozpoczynający przygotowanie złożą podania do księdza biskupa o udzielenie im sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież i rodziców.

4. W sobotę 30 listopada będziemy przeżywać święto św. Andrzeja, apostoła. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-przebłagalną o godz. 17.00 za miniony rok liturgiczny. Na Mszy św. zostanie dokonane podsumowanie duszpasterskie minionego roku oraz modlitwa dziękczynno-przebłagalna.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Okres Adwentu, czas wspaniałego, radosnego i pełnego zadumy oczekiwania i przygotowania się do spotkania z Chrystusem w Święta Bożego Narodzenia.

6. W zakrystii do nabycia są piękne kalendarze ze św. Janem Pawłem na rok 2020 w cenie 5 zł. 

7. Składamy serdeczne bóg zapłać za złożone ofiary dla ubogich i prześladowanych. Ofiary zostaną przekazane Caritas.

8. Kierujemy podziękowanie wszystkim, którzy w ostatnim czasie wpłacili ofiary na nasz cmentarz parafialny.  Jeśli pogoda pozwoli to w tym roku zostaną zamontowane okna i drzwi do kaplicy i na tym etapie w tym roku prace zakończmy. Brakuje nam kwoty ok. 6000 tyś zł na zapłatę za okna i drzwi oraz za materiały budowlane. Innym tematem bardzo trudnym do rozwiązania jest wywóz śmieci z cmentarza. Otrzymaliśmy faktury za śmieci, które wywieźliśmy przed 1 listopada na kwotę 7000 tyś zł. (4 kontenery 7 m2 i 6 pojemników 1100 l). A teraz czekają nas kolejne partie śmieci do wywiezienia. Drodzy Parafianie bardzo Was prosimy, abyście na następną niedzielę ofiarowali na spłatę tych rachunków chociaż 10 zł, a kto może to więcej. Ofiary będziemy zbierać do puszek przed kościołem. Bardzo prosimy. Bóg zapłać!

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Barbarze Koniecznej, Grażynie Warzecha, Ewie Boryckiej, Joannie Kulis, Jolancie Stępień, Elżbiecie Auguścik oraz za ofiary na kwiaty Paniom Zofii Hasik, Ewie Pawlik, Danieli Ćwiklińskiej, Ewelinie Puto. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 mieszkańców z Rogów Panie Agnieszkę Tomczyk, Gabrielę Ligus, Wioletę Jurczyk, Elżbietę Orlik, Halinę Przybyła, Mariannę Kuligowską, Alinę Przybyła.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet