Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_1_grudnia_2019

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 zmiana tajemnic różańcowych, adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

2. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. 

3. Rozpoczynamy Adwent, który ma podwójny charakter: w pierwszej części chce nas upewnić, że nasz Pan przyjdzie po raz drugi na końcu czasów. Po drugie, jest to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

4. Zapraszamy na roraty od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, ze specjalnym programem dla dzieci i młodzieży o Słudze Bożym kard. Stefanie Wyszyńskim. Już nie długo, bowiem 7 czerwca 2020 r. zostanie ogłoszony oficjalnie przez Kościół Błogosławionym. Niech tegoroczne roraty będą sposobnością dla wszystkich Parafian do przypomnienia osoby i przesłania Prymasa Tysiąclecia. 

5. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 13 do 15 grudnia i poprowadzi je o. Tomasz Tlałka, paulin, duszpasterz w Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy. więcej...  

6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wielgomłyńskiej o godz. 16.30, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i zakończy nabożeństwem o powołania kapłańskie o godz. 16.30.

7. Zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30.

8. W piątek z uwagi na spowiedź pierwszopiątkową w naszym kościele i pomoc w spowiedzi adwentowej w Chełmie zostaną przesunięte godziny Mszy św.: w Rudce na godz. 14.00, w Sokolej Górze – na godz. 15.00. 

9. W Pratkowicach Msza św. bez zmian o godz. 15.00. Prosimy poinformować wiernych.

10. W piątek będziemy obchodzić wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Msza św. roratnia dla dzieci o godz. 17.00, po Mszy św. Mikołaj dla dzieci. 

11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy przed świętami w piątek 20 grudnia. Prosimy o zgłaszanie dodatkowych chorych, aby każdy mógł przygotować się w sposób duchowy do Świąt Bożego Narodzenia.

12. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 10.30 będzie można złożyć lub ponowić przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

13. W zakrystii do nabycia kalendarze, poświęcone opłatki, kartki świąteczne i świece Caritas na stół wigilijny.

14. Dziś zbieramy do puszek  ofiary na spłatę kwoty 7000 tyś zł za wywóz śmieci z naszego cmentarza. Bardzo prosimy o pomoc. Bóg zapłać!

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Paniom Elżbiecie Orlik z synem Mateuszem, Irenie Białeckiej, Alinie Przybyła oraz Pani Halinie Przybyła za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z Rogów Panie Ewę Kowalczyk, Barbarę Mofina, Marzannę Przerada-Adamowską, Iwonę Trzeciak, Dorotę Smorawa, Wiesławę Piekarską-Jaguścik.

16. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet