Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_2_lutego_2020

 

1. Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na wszystkich Mszach św. modlitwa z poświęceniem gromnic. Dzień dzisiejszy jest zarazem Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Wyrażamy wdzięczność Parafianom za pamięć modlitewną i o nią prosimy. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek ofiary na klasztory klauzurowe w naszej archidiecezji.

2. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych i możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 16.00, a o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Również po sumie spotkanie w salce klasztornej z kandydatami na ministrantów.

3. Jutro ze względu na wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika na Mszach św. błogosławieństwo z modlitwą do św. Błażeja o zdrowie naszych gardeł.

4. We wtorek zapraszamy od godz. 18.30 młodzież z KSM-u, ministrantów oraz Parafian do pomocy przy rozebraniu dekoracji bożonorodzeniowej.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wielgomłyńskiej o godz. 16.30. Intencje nowennowe można złożyć przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. 

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, możliwość adoracji, a o godz. 16.30 nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne. 

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 7 lutego od godz. 9.00 wg następującego porządku: 1 ojciec – Myśliwczów, Anielin, Rogi, Kruszyna, Trzebce, Perzyny; 2 ojciec – Wielgomłyny, Sokola Góra, Pratkowice, Rudka. 

8. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

9. W przyszłą niedzielę 9 lutego w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Chorego związany ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu chorych do kościoła. Przypominamy, aby przyjąć sakrament namaszczenia chorych trzeba być w stanie łaski uświecającej – podobnie, tak jak przystępujemy w stanie łaski uświęcającej do komunii świętej. Prosimy rodziny, aby pomogli chorym w przystąpieniu do tego sakramentu pokuty i pojednania. Z racji Dnia Chorego Msza św. dla dzieci zostanie przeniesiona na 16 lutego.

10. W zakrystii można nabyć czasopismo Niedziela. Dzisiejszy numer jest zatytułowany Kim są paulini i poświęcony naszemu zakonowi.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty Pani Agnieszce Staroszczyk oraz Panom Krzysztofowi Rak, Stanisławowi Trzeciak. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Ogrodowej w Wielgomłynach Panie Ewelinę Tatara, Teresę Gaik, Zdzisławę Krzywania, Martynę Marszalik, Aldonę Jóźwik, Alicję Rokicką, Danutę Zasada.

12. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Leona Mielczarka z Myśliwczowa, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00. Różaniec w int. zmarłego o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

13. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet