Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_9_lutego_2020

 

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Dzień Chorego związany ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes. Celem obchodów tego dnia jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie, i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy towarzyszą chorym i cierpiącym. Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 10.30.

2. Po Mszach św. zbieramy dziś do puszek ofiary na klasztory klauzurowe w naszej archidiecezji.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wielgomłyńskiej o godz. 16.30. Intencje nowennowe można złożyć przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. 

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć członków wspólnoty Domowego Kościoła, którzy na Mszach św. zapoznają nas z charyzmatem i działalnością tej wspólnoty. Ufamy, że w niedługim czasie w naszej parafii powstanie krąg tej wspólnoty dedykowanej rodzinom.

5. Jak zapowiadaliśmy w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 10.30 dla dzieci, szczególnie dla tych które przygotowują siedo Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. będą miały swoje spotkanie formacyjne.

6. W tym roku 7 czerwca będziemy w naszej ojczyźnie przeżywać beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W związku z tym planujemy wyjazd do Warszawy na to wydarzenie. Do Warszawy udamy się ze stacji Radomsko specjalnym pociągiem organizowanym przez naszą archidiecezję, natomiast do Radomska i z powrotem dojedziemy autobusem. Zaletą tej formy wyjazdu jest bliskość wobec miejsca uroczystości. Ze względów organizacyjnych lista zapisów zostanie zamknięta w niedzielę 1 marca. Przy zgłoszeniu należy podać nr PESEL do ubezpieczenia i wpłacić 150 zł., które nie będą podlegać zwrotowi jeśliby ktoś zrezygnował z wyjazdu.  

7. Inna propozycja pielgrzymkowa. Ojcowie Paulini z Warszawy organizują pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się od 2 do 9 października b.r. Koszt to 3300 zł i 120 $. Więcej informacji u o. Savio.

8. Dziękujemy za pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej ministrantowi Grzegorzowi Fijołkowi i jednej rodzinie w naszej parafii Pani Beacie Dawid z dziećmi Dominiką, Marią, Agatą i Jakubem.

9. W minionym tygodniu kościół sprzątała tylko jedna osoba z ul. Ogrodowej Pani Aldona Jóźwik. Wyrażamy tym bardziej jej wdzięczność. Dziękujemy za ofiary na kwiaty Paniom Teresie Gaik i Martynie Marszalik. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Ogrodowej w Wielgomłynach Panie Katarzynę Buchta, Bogusławę Zasada, Teresę Korpas, Aleksandrę Korpas, Grażynę Jędrzejczyk, Agatę Bartnik, Teresę Porada.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Krzysztof Kopiecki, kawaler, zam. w Wielgomłynach parafia tutejsza i Patrycja Teresa Niemczyk, panna zamieszkała w Wielgomłynach, parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić w kancelarii parafialnej.

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet