Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_16_lutego_2020

 

1. W naszej parafii gościmy członków wspólnoty Domowego Kościoła, którzy na Mszach św. zapoznają nas z charyzmatem i działalnością tej wspólnoty. Ufamy, że w niedługim czasie w naszej parafii powstanie krąg tej wspólnoty dedykowanej rodzinom.

2. Dziś Msza św. o godz. 10.30. dla dzieci, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Wielgomłyńskiej o godz. 16.30. Intencje nowennowe można złożyć przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. 

4. W piątek 21 lutego o godz. 19.00 próba i spotkanie chóru parafialnego.

5. Również w piątek o godz. 18.30 w salce duszpasterskiej spotkanie KSM.

6. W niedługim czasie rozpoczną się prace renowacyjne Krzyża Misyjnego przy naszym kościele, wokół którego będziemy przeżywać Misje Święte w naszej parafii. W Środę Popielcową będziemy zbierać do puszek ofiary na renowację. Jeśli starczy funduszy to zostanie jednocześnie odnowiony krzyż na naszym cmentarzu parafialnym.

7. Przypominamy, że 7 czerwca będziemy w naszej ojczyźnie przeżywać beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. W związku z tym planujemy wyjazd do Warszawy na to wydarzenie. Do Warszawy udamy się ze stacji Radomsko specjalnym pociągiem organizowanym przez naszą archidiecezję, natomiast do Radomska i z powrotem dojedziemy autobusem. Ze względów organizacyjnych lista zapisów zostanie zamknięta w niedzielę 1 marca. Przy zgłoszeniu należy podać nr PESEL do ubezpieczenia i wpłacić 150 zł., które nie będą podlegać zwrotowi jeśliby ktoś zrezygnował z wyjazdu.  

8. Dziękujemy za posprzątanie i złożone ofiary Paniom Agacie Bartnik, Teresie Korpas, Agnieszce Korpas i Pani Grażynie Jędrzejczyk za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Ogrodowej w Wielgomłynach Panie Beatę Piekarską, Marię Kubasiak, Emilię Kubacką, Ewę Baryła, Teresę Stępień, Barbarę Drogosz i Pana Mieczysława Życińskiego.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Krzysztof Kopiecki, kawaler, zam. w Wielgomłynach parafia tutejsza i Patrycja Teresa Niemczyk, panna zamieszkała w Wielgomłynach, parafia tutejsza – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.

10. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Jana Okręglickiego z Kruszyny, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień, gościom w naszej parafii i pielgrzymom miłego pobytu. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet