Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_26_kwietnia_2020

 

1. Od jutra wznawiamy odprawianie Mszy św. rano o godz. 7.00. Przypominamy, że na Mszach św. lub nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć 15 osób (1 osoba na 15 m2) zajmując oznaczone miejsca. Bardzo prosimy o bezwzględne zastosowanie się do tych przyjętych zasad i zajmowanie wyznaczonych miejsc oraz zasłanianie ust i nosa oraz noszenie rękawiczek. W świetle obowiązujących przepisów nie jest możliwe gromadzenie się wiernych poza budynkiem kościoła (nawet z zachowaniem 2 metrów odległości pomiędzy poszczególnymi osobami), które uczestniczyłyby w liturgii korzystając z nagłośnienia zewnętrznego.

2. Podczas ceremonii pogrzebowej na cmentarzu może przebywać 50 osób, a w pozostałym czasie obecność na cmentarzu tak jak w parkach. 

3. W piątek 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Z uwagi na rozporządzenia państwowe i małą przestrzeń w naszych kaplicach nie można się gromadzić na żadne nabożeństwa, a więc teraz w tym czasie nie można się gromadzić na nabożeństwa majowe. Prosimy o modlitwę w domach łącząc się np. przez media.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej w kościele od godz. 17.30.

5. W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na sobotę 2 maja, ze względu, że 3 maja przypada w IV Niedzielę Wielkanocną. Porządek nabożeństw w tym dniu jak w każdą niedzielę.

6. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych. W sprawie posługi sakramentalnej, a więc spowiedzi, komunii świętej, posługi chorym czy umierającym służymy na życzenie. W sprawach kancelaryjnych lub innych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. +48 44 787 10 66) i indywidualne umówienie się na spotkanie.

7. Jeszcze raz wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Oprócz kwiatów do dekoracji kościoła, zakupiliśmy kwiaty na zewnątrz kościoła i nowe donice. Bóg zapłać! 

8. W dobie kryzysu jaki dotyka nas wszystkich zwracamy się od Was Drodzy Parafianie o pomoc nam w utrzymaniu kościoła i klasztoru (mamy tu na myśli wpierw bieżące opłaty takie jak: energia elektryczna, woda i ścieki, telefon i telewizja, śmieci klasztoru i cmentarza). W marcu te opłaty wyniosły nas 3070 zł. Dziękujemy tym wszystkim, którzy to rozumieją i troszczą się o nas i nasz klasztor. Ofiary można przekazać przez sołtysów lub radych parafialnych, albo wpłacać na konto. Bóg zapłać!

9. W minionym czasie firma obsługująca wywóz śmieci z naszego cmentarza wypowiedziała parafii umowę podając jako przyczynę zakończenie obsługi Gminy Wielgomłyny. Aktualnie poszukujemy nową firmę, która by podjęła współpracę z parafią w tym zakresie.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Mateusz Piotr Nowicki, kawaler, zam. w Kolonia Przerąb, parafia pw. św. Rozalii z Palermo w Przerębie i Angelika Banaszczyk, panna, zam. w Rudce, parafia tutejsza – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Henryka Kowalskiego z Zalesia, którego pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

12. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet