Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_3_maja_2020

 

1. Jutro swoje święto będą przeżywać strażacy. Strażaków z Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej parafii polecamy wstawiennictwu św. Floriana, ich patrona oraz wyrażamy wdzięczność za ich niebezpieczną i pełną oddania pracę. 

2. W środę 6 maja swoje imieniny będzie obchodził o. Savio. W intencji solenizanta będziemy się modlić i złożymy życzenia na Mszy św. o godz. 18.00.

3. W piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława BM, patrona naszej parafii. Z uwagi na stan epidemii i państwowe ograniczenia nie będzie Mszy św. odpustowej.

4. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Osoby przychodzące na nabożeństwa majowe po ich zakończeniu zwalniają miejsce w kościele tym, którzy mają zamówioną intencję Mszy św. Jeśli się okaże, że są jeszcze wole miejsca w kościele to będą mogły powrócić i zostać na Mszy św.

5. Przypominamy, że w Mszach św. lub nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć 15 osób (1 osoba na 15 m2) zajmując oznaczone miejsca. Pierwszeństwo wejścia na Mszę św. mają Ci, którzy zamówili Mszę św., a nie kto pierwszy przyszedł. Podczas nabożeństw zasłaniamy usta i nos oraz nakładamy rękawiczki. W kwestii bezpieczeństwa naszego zdrowia i nałożonych zasad niestety spotykamy się z uporem i niezrozumieniem Parafian. Pamiętajmy, że nie tylko jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje, ale przede wszystkim za innych.

6. W aktualnej sytuacji podczas jednej Mszy św. będą odprawiane dwie intencje mszalne. W przypadkach, kiedy są przyjęte 3 lub 4 intencje Mszy św. o tej samej porze, zostaną one przeniesione na godzinę poranną lub na inny dzień. Wszelkie informacje podajemy na stronie internetowej.

7. Podczas ceremonii pogrzebowej na cmentarzu może przebywać 50 osób, a w pozostałym czasie obecność na cmentarzu tak jak w parkach. 

8. W sprawie posługi sakramentalnej, a więc spowiedzi, komunii świętej, posługi chorym czy umierającym służymy na życzenie. W sprawach kancelaryjnych lub innych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. +48 44 787 10 66) i indywidualne umówienie się na spotkanie.

9. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła, które w ostatnim czasie złożyli: Józef Górecki i Witold Hasik z Trzebiec oraz Tadeusz Kaczyński z Sokolej Góry. Bóg zapłać!

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jarosław Marcin Hasik, kawaler, zam. w Bobrzany, parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Chichach i Urszula Józefa Przysiężna, panna, zam. w Bobrzany, parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Chichach – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp.  Henryka Stępień z Trzebiec, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

12. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet