Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_10_maja_2020

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy prosić za wstawiennictwem Papieża o uchronienie naszej parafii od epidemii i jakichkolwiek nieszczęść. Przypominamy, że planowany na ten dzień sakrament Pierwszej Komunii Świętej został przełożony na 6 września.

2. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy dni modlitw o urodzaje w naszej parafii i za kraje głodujące. Msze św. zamawiane tradycyjnie na poświęcenie pól zostają przeniesione do kościoła i będą odprawiane o godz. 19.00. Prosimy sołtysów o ustalenie terminów dla poszczególnych wiosek. W Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 15 osób, a więc wybrani wcześniej przedstawiciele wiosek.

3. Informujemy, że planowany 26 maja sakrament bierzmowania dla młodzieży zostaje przeniesiony na termin po wakacjach i będzie zależny od sytuacji zagrożenia epidemiologicznego.

4. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Osoby przychodzące na nabożeństwa majowe po ich zakończeniu zwalniają miejsce w kościele tym, którzy mają zamówioną intencję Mszy św. Jeśli się okaże, że są jeszcze wole miejsca w kościele to będą mogły powrócić i zostać na Mszy św.

5. Przypominamy, że w Mszach św. lub nabożeństwach może jednocześnie uczestniczyć 15 osób (1 osoba na 15 m2) zajmując oznaczone miejsca. Pierwszeństwo wejścia na Mszę św. mają Ci, którzy zamówili Mszę św., a nie kto pierwszy przyszedł. Podczas nabożeństw zasłaniamy usta i nos oraz nakładamy rękawiczki. 

6. Podczas ceremonii pogrzebowej na cmentarzu może przebywać 50 osób, a w pozostałym czasie obecność na cmentarzu tak jak w parkach. 

7. W sprawie posługi sakramentalnej, a więc spowiedzi, komunii świętej, posługi chorym czy umierającym służymy na życzenie. W sprawach kancelaryjnych lub innych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. +48 44 787 10 66) i indywidualne umówienie się na spotkanie.

8. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła, które w ostatnim czasie złożyli: Państwo Ptaszkowie z Trzebiec, Państwo Tarnowscy z Sokolej Góry, Pan Tadeusz Gandziarowski z Wielgomłyn i anonimowi darczyńcy wrzucając do kosza przy ołtarzu. Bóg zapłać! Dziękujemy również Kołu Żywego Różańca z Rudki za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Jarosław Marcin Hasik, kawaler, zam. w Bobrzany, parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Chichach i Urszula Józefa Przysiężna, panna, zam. w Bobrzany, parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Chichach – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.

10. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Henryka Łuszczyńskiego z Kruszyny, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet