Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_17_maja_2020

 

1. Dziś obchodzimy dzień 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Prosimy za wstawiennictwem Papieża o uchronienie naszej parafii od epidemii i jakichkolwiek nieszczęść. W ramach obchodów tego dnia Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek o godz. 18.00 widowisko muzyczne  „Santo subito – Prorok naszych czasów”. Zachęcamy do oglądania.

2. Rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Msze św. zamawiane tradycyjnie na poświęcenie pól zostają przeniesione do kościoła i będą odprawiane o godz. 19.00. W Mszach św. będą mogli uczestniczyć przedstawiciele wiosek w liczbie 25 osób.

3. Trwają nabożeństwa majowe, które odprawiamy w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Z przykrością stwierdzamy, że są dni w których nie ma nikogo na nabożeństwie.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Od dzisiejszej niedzieli w Mszach św. lub nabożeństwach może w naszym kościele jednocześnie uczestniczyć 25 osób (1 osoba na 10 m2) zajmując oznaczone miejsca. Pierwszeństwo wejścia na Mszę św. mają Ci, którzy zamówili Mszę św., a nie kto pierwszy przyszedł. Podczas nabożeństw zasłaniamy usta i nos oraz nakładamy rękawiczki. 

6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zachęca wszystkich wiernych, wobec możliwości uczestniczenia w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód Eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęca również do uczestniczenia w Mszy św., nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego. 

7. W sprawie posługi sakramentalnej, a więc spowiedzi, komunii świętej, posługi chorym czy umierającym służymy na życzenie. W sprawach kancelaryjnych lub innych nadal prosimy o kontakt telefoniczny (tel. +48 44 787 10 66) i indywidualne umówienie się na spotkanie.

8. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła jak również za wszelką życzliwość wobec naszego klasztoru.

9. Wznawiamy sprzątanie kościoła przez Parafian i tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 mieszkańców z ul. Zagórskiej w Wielgomłynach Panie Justynę Banasik, Katarzynę Stalka, Beatę Aleksandrowicz, Monikę Grabną, Bożenę Jędrzejczyk, Krystynę Jędrzejczyk, Izabelę Oberską, Jadwigę Łysiak, Zofię Witaszczyk, Ewelinę Olczyk i Pana Krzysztofa Siejka.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet