Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_19_lipca_2020

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić odpust ku czci św. Anny. Uroczysta Msza św. o godz. 10.30. 

2. Rozpoczynamy XXI Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców. Jest to czas refleksji i rachunku sumienia wszystkich kierujących pojazdami. Coraz większa liczba wypadków na naszych drogach mówi o braku miłości kierujących wobec bliźnich i idących za tym wielkich tragediach. Niech tydzień św. Krzysztofa będzie czasem szczególnego zwrócenia uwagi na sprawę bezpiecznego poruszania się po drogach, a jako wierzący musimy być ludźmi życzliwymi i odpowiedzialnymi użytkownikami dróg, gotowymi służyć i pomagać oraz dokładać troski o poszanowanie zasad bezpieczeństwa drogowego. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Ofiary składane podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na poszerzenie i modernizację naszego parkingu.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Bolesnej o godz. 17.30.

4. W sobotę od godz. 9.00 zapraszamy Parafian do pracy przy kościele. Prosimy zabrać ze sobą łopaty i szpadle. 

5. Przed nami 33. Piesza Pielgrzymka Dekanatu Kodrąb na Jasną Górę, która rozpocznie się 23 sierpnia Mszą św. w naszym kościele o godz. 8.15 i potrwa 4 dni (3 dni w drodze, 1 dzień na Jasnej Górze). Pielgrzymkę poprowadzi o. Euzebiusz Grądalski. Pielgrzymka będzie przebiegać w innej formie niż zwykle:
- pielgrzymka wyruszy w grupie 30 osób /przedstawiciele 3 osób z każdej parafii dekanatu z możliwością wymieniania się pątników na kolejne dni/,
- w pielgrzymce mogą wziąć udział osoby w wieku 18-60 lat,
- nie będzie noclegów po drodze – codziennie po przejściu na miejsce docelowe pielgrzymi wracają do domów we własnym zakresie, a grupa pątników na kolejny dzień, rano po Mszy św. w swojej parafii udaje się odpowiednio do dnia, do Cielętnik i Mstowa /nocleg na Jasnej Górze oraz powrót do domów jest we własnym zakresie/, pielgrzymi we własnym zakresie mogą uczestniczyć w uroczystościach na Jasnej Górze,
- trasa pielgrzymki oraz postoje mogą ulec zmianie,
- podczas pielgrzymki obowiązują zalecenia GIS dotyczące maseczek, odległości, zachowania higieny itp.,
- szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki zostaną podane w późniejszym czasie, po otrzymaniu decyzji o dopuszczeniu pielgrzymki do przemarszu.
Zmiana formuły pielgrzymowania podyktowana obostrzeniami państwowymi dot. pielgrzymowania nie oznacza braku uczestnictwa w pielgrzymce! Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania i powierzenia swoich spraw i intencji, z którymi przedstawiciele naszych parafii podażą do Maryi. Każdy będzie miał możliwość wesprzeć dzieło pielgrzymki przez duchową łączność, modlitwę i ofiarę. Prosimy o uszanowanie wprowadzonych zmian i nie wymuszanie jakichkolwiek zmian.

6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Paniom Elżbiecie Ziółkowskiej, Karolinie Groszek, Monice Olczyk, Panu Pawłowi Młyńczyk oraz Pani Agnieszcze Młyńczyk za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Polnej w Wielgomłynach Panie Danutę Skraboń, Ewę Kościańską, Danutę Stradel, Annę Frymus, Elżbietę Kuligowską, Małgorzatę Zawada, Ewę Kopiecką, Joannę Ptaszek, Marię Krawczyk.

7. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet