Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_26_lipca_2020

 

1. Obchodzimy dziś odpust ku czci św. Anny.  Wstawiennictwu św. Anny oddajemy nasze babcie wypraszając bł. Boże, a dla zmarłych radość życia wiecznego. Wyrażamy wdzięczność za ofiary na kwiaty do św. Anny Kołu Żywego Różańca zelatorki Agnieszki Hasik.

2. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów na placu kościelnym z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców. Ofiary składane podczas poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na poszerzenie i modernizację naszego parkingu.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Bolesnej o godz. 17.30.

4. W sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. 

5. Zbliża się miesiąc sierpień, który w naszej ojczyźnie jest darem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując w sierpniu ofiarny czyn, świadomi jak wiele  zależy od naszej osobistej postawy. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

6. Apelujemy do wszystkich Parafian i Gości przybywających do naszego kościoła o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarno-epidemiologicznych. W ostatnim czasie słyszymy o zamykanych kościołach czy klasztorach w związku z zakażeniem księży czy zakonników przez wirusa, co wiąże się z zawieszeniem posługi sakramentalnej, czy zamkniętej kancelarii parafialnej. Nie milkną też uwagi i skargi wiernych kierowane do proboszcza, że w naszym kościele część uczestników liturgii nie nosi maseczek. Prosimy o poważne potraktowanie aktualnej sytuacji, uszanowanie wrażliwości ludzi uczestniczących w nabożeństwach oraz o powstrzymywanie się od wyrażania własnych opinii na temat ograniczeń związanych ze stanem epidemii.

7. Dziękujemy za wczorajszą pomoc Panom Stanisławowi Zdbowiczowi i Stanisławowi Trzeciak za prace przy kościele.  Bóg zapłać!

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Paniom Elzbiecie Kuligowskiej, Danucie Skraboń oraz Paniom Danucie Frymus, Joannie Ptaszek za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 kolejnych mieszkańców z ul. Polnej w Wielgomłynach Panie Joannę Karaś, Halinę Basińską, Iwonę Nabiałkowską, Urszulę Urbańska, Małgorzatę Ciupińską, Mirosławę Mirowską, Żanetę Korzonkowską, Monikę Niemczyk, Feliksę Kałuża.

9. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Wacława Janosika z Sokolej Góry, którego pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet