Komentarze do czytań

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_ogloszenia_parafialne_2_sierpnia_2020

 

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o godz. 16.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. W naszym kościele parafialnym dziś będzie można uzyskać odpust zupełny zwany inaczej „Porcjunkulą” (od małego kościoła Matki Bożej Anielskiej w Asyżu). Warunki: pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej, Wyznania Wiary, sakramentalna spowiedź i przystąpienie do Komunii Świętej, modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Bolesnej o godz. 17.30.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa o godz. 17.30 w intencji o powołania kapłańskie. W piątek zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który w naszej ojczyźnie jest darem abstynencji i modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Przeciwstawmy się złu i nieszczęściu jakie niesie w naszych rodzinach alkoholizm podejmując w sierpniu ofiarny czyn abstynencji.

5. W Święto Przemienienia Pańskiego 6 sierpnia z Warszawy wyruszy 309 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku z powodu epidemii będzie ona miała kształt symboliczny, gdyż pójdzie w niej kilkadziesiąt osób. Przez wszystkie lata pielgrzymi spotykali się zawsze z serdecznym przyjęciem przez naszą wspólnotę parafialną.  Jak podkreśla przewodnik  w nadesłanym liście w tym roku ze względu na stan epidemiologiczny pielgrzymi nie będą mogli skorzystać z gościny na terenie naszej parafii takiej jak zawsze (noclegi, posiłki, poczęstunek w drodze).  Szczegóły listu w gablocie.

6. Dziękujemy wszystkim za ofiary składane podczas poświęcenia pojazdów. W związku z pytaniami czy jest jeszcze możliwość poświęcenia swojego pojazdu prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii.

7. W tym tygodniu kościół sprzątał i złożył ofiarę tylko Pan Tomasz Ciupiński, który w sobotę pomógł również w rozładowaniu węgla. Zachęcamy Parafian w czynne zaangażowanie się w sprzątanie najważniejszego domu jakim jest świątynia parafialna. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w sobotę od godz. 8.30 mieszkańców z ul. Radomszczańskiej w Wielgomłynach Panie Jolantę Kurzyk, Magdalenę Kowalczyk, Krystynę Rymarek, Agnieszkę Wróblewską, Wandę Mrozińską.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisława Mofina z Rogów, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. O godz. 13.30 różaniec w intencji zmarłego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

9. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet