b_ogloszenia_parafialne_6_czerwca_2021

 

1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 13.00. Adoracja potrwa do nabożeństwa czerwcowego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. 

2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i oprawę procesji. Przy wykonaniu I ołtarza byli zaangażowani: mieszkańcy Sokolej Góry, Trzebiec oraz mieszkańcy Sokolej Góry, Trzebiec i Perzyn, którzy złożyli ofiary na kwiaty; II ołtarza: Panie Zofia Siejca, Anna Jakubowska, Elżbieta Fijołek z synami Grzegorzem i Michałem oraz mieszkańcy Pratkowic i Rudki, którzy złożyli ofiary na kwiaty; III ołtarza: druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielgomłynach, Jacek Młyńczyk, Daniel Młyńczyk, Agnieszka Młyńczyk, Sławomir Kuligowski, Elżbieta Kuligowska, Sylwester Jędrzejczyk, Dominik Jędrzejczyk, Bożena Jędrzejczyk, Tomasz Tatara, Karol Kubik, Tadeusz Piotrowski, Łukasz Groszek, Mariusz Manowski, Sławomir Rembielak oraz mieszkańcy z Rogów, którzy złożyli ofiary na kwiaty; IV ołtarz: Ojcowie Paulini, Panie Dorota Świrkowska, Jadwiga Młynarczyk, Elżbieta Pijewska, które wykonały dekorację kwiatową, Pani Beata Dawid z dziećmi Dominiką, Marią, Agatą, Jakubem, którzy posprzątali obejście kościoła oraz mieszkańcy sołectwa Myśliwczów, którzy złożyli ofiary na kwiaty. Dziękujemy strażakom z Wielgomłyn i Myśliwczowa za obecność z pocztem sztandarowym, strażakom z Sokolej Góry za niesienie baldachimu, Paniom w strojach ludowych za  niesienie różańca, poduszek procesyjnych i feretronu oraz niosącym sztandary procesyjne. W sposób szczególny dziękujemy dziewczynkom komunijnym sypiącym kwiatki, chłopcom komunijnym dzwoniącym dzwoneczkami, asyście liturgicznej, Pani organistce Agnieszce Staniek i Panu kościelnemu Panu Adamowi Jadwisieńczak.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 będzie Msza św. na poświęcenie pól dla mieszkańców sołectwa Myśliwczów, w piątek o godz. 19.00 dla mieszkańców Sokolej Góry, a w sobotę o godz. 19.00 dla mieszkańców Kruszyny. Msze św. będą odprawiane na wioskach w wyznaczonym miejscu na świeżym powietrzu przy zachowaniu sanitarnych przepisów. Prosimy przygotować zadaszenie w razie niepogody oraz pojemnik z wodą, która zostanie poświęcona podczas modlitwy błogosławieństwa pól. Wodę zabierzemy, by pokropić nią swoje gospodarstwa i pola (zabierzmy ze sobą naczynia na wodę).

4. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła podczas nabożeństwa czerwcowego ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców: w poniedziałek – z Rudki i Pratkowic, we wtorek – z Anielina i Borowca, w środę – z Rogów, w czwartek – Trzebiec i Perzyn. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy tradycyjnie wianki.

5. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać do puszek datki na archidiecezjalne uczenie katolickie.

7. W miesiącu czerwcu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiać będziemy w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Intencja, która nam towarzyszy podczas nabożeństw to modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Patryk Dawid Majkowski, kawaler, zam. w Sosnowcu parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej i Daria Karolina Markulis, panna, zam. w Sosnowcu, parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej – zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi młodymi powinien zgłosić je w kancelarii parafialnej.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożone ofiary Paniom Małgorzacie Magiera, Beacie Stolarczyk, Grażynie Liczberskiej, Beacie Gawron oraz Pani Marii Tusińskiej za ofiarę na kwiaty. W  sobotę od godz. 8.30 zapraszamy do sprzątania mieszkańców z Borowca Panie Teresę Parzuchowską, Krystynę Mirowską, Krystynę Nowak, Joannę Stanek, Natalię Pankowską.

10. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet