b_ogloszenia_parafialne_9_stycznia_2022

 

1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. W liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do Święta Ofiarowania Pańskiego do 2 lutego.

2. W naszym zakonie rozpoczęła się nowenna ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy naszego zakonu, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy w sobotę 15 stycznia. Zewnętrzną uroczystość odpustową będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę 16 stycznia o godz. 10.30. Zapraszamy tego dnia dzieci i mamy w stanie błogosławionym na specjalne błogosławieństwo „Pawełkowe”. Natomiast w piątek i w sobotę podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 uroczyście odśpiewamy hymny ku czci św. Pawła tzw. „Pawełki”. 

3. Trwa wizyta duszpasterska. Program kolędy jest wywieszony w gablocie i podany na stronie internetowej. W poniedziałek i we wtorek 17-18 stycznia od godz. 15.00 będzie możliwość „Kolędy” indywidualnej, dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Prosimy o zgłoszenie i umówienie się w zakrystii lub telefonicznie. więcej...

4. Przypominamy, że Msze św. wieczorne jeszcze w tym tygodniu będą przesunięte z godz. 17.00 na 18.00. Kancelaria parafialna po Mszy św. wieczornej w tym tygodniu nie będzie czynna. Prosimy o indywidualny kontakt. 

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Paniom Agacie Czernik, Bożenie Kubik, Marzenie Kubik oraz Paniom Dorocie Sambor, Anecie Frymus, Wiesławie Kloc za ofiary na kwiaty. W sobotę od godz. 8.30 do sprzątania zapraszamy kolejnych mieszkańców z Myśliwczowa Panie Ewę Sadowską, Annę Skraboń, Iwonę Olszewską, Teresę Mielczarek, Aleksandrę Tusińską, Edytę Olszewską, Danutę Pidanty, Halinę Parzuchowską.

6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Grzegorz i Marta Ptaszek, cywilnie związani, zam. w Wielgomłynach, parafia tutejsza – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi do sakramentu małżeństwa winien je zgłosić w kancelarii parafialnej.

7. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Romana Niemczyka z Maksymowa, którego pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

8. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet