b_ogloszenia_parafialne_8_maja_2022

 

1. Przeżywamy dziś odpust ku czci św. Stanisława BM – patrona naszej parafii. Zawierzamy Mu nasze rodziny i nas samych. W dniu dzisiejszym młodzież z naszej parafii (55 osób) przez posługę ks. bp. Andrzeja Przybylskiego otrzymała sakrament bierzmowania. Dziękujemy o. Euzebiuszowi za towarzyszenie i bezpośrednie przygotowanie młodzieży do tego sakramentu. Wdzięczność wyrażamy również o. Michałowi i o. Savio za poprzednie lata przygotowania. Rodzicom i młodzieży dziękujemy za dar dwóch lichtarzy ze świecami do ołtarza-klęcznika Jezusa Miłosiernego oraz relikwiarz, w którym zostaną umieszczone relikwie bł. ks. Michała Sopocki. Bóg zapłać! 

2. W tym tygodniu w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 19.00 odbędą się próby dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą, a w sobotę o godz. 18.45 będzie liturgia pokutna ze spowiedzią dla dzieci, rodziców i rodzin. 

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy Parafian, aby tego dnia uczestniczyć w pozostałych Mszach Św. ze względu na miejsce dla gości, którzy przybędą na tę uroczystość.

4. Zachęcamy do modlitwy Litanią do Matki Bożej Loretańskiej w gronie rodzinnym lub podczas nabożeństw, które odprawiamy w kościele w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Modlitwę ofiarujmy o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. 

5. Rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Tradycyjnie jest to czas Mszy św. i modlitwy z mieszkańcami poszczególnych wiosek o urodzaje w naszej parafii. Sołtysów wiosek prosimy o indywidualne ustalenie Mszy św. z poświęceniem pól.

6. Przygotowujemy się do parafialnego wydarzenia jakim będzie wprowadzenie relikwii do naszej świątyni bł. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia dnia 29 maja na Mszy św. o godz. 10.30. W związku z tą uroczystością udamy się z pielgrzymką do Częstochowy dnia 28 maja, gdzie uroczyście zostaną nam przekazane relikwie. 

7. W programie pielgrzymki będzie nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, Msza św. na Jasnej Górze, w Instytucie Prymasa Wyszyńskiego w Częstochowie oprowadzanie i zwiedzanie muzeum oraz przekazanie relikwii, a na koniec majówka w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki 150 zł. 

8. Zwracamy sie z prośbą o ofiarę w postaci cegiełki na ołtarz-klęcznik, ołtarzowy krzyż i tabernakulum. Ołtarz-klęcznik dedykowyany został Panu Jezusowi Miłosirnemu i umieszczony w lewym łuku prowadzącym do bocznej kaplicy pw. św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W tym ołtarzu zostaną umieszczone relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny. O uroczystości wprowadzenia relikwi poiformujemy w późniejszym terminie. Koszt wykonania ołtarza-klęcznika wyniósł 22500 zł. Do ołtarza w prezbiterium kościoła został wykonany nowy duży drewniany krzyż ołtarzowy z rzeźbiną pasyjką. Planujemy w przyszłości nałożyć polichromię na pasyję i pozłocić perizonium (opaskę okrywającą biodra ukrzyżowanego Chrystusa). Koszt całości infestycji to 14000 zł. Odnowiliśmy przenośne tabernakulum, które jest używane m.in. do Ciemnicy, na Boże Ciało. Po pracach stolarskich tabernakulum zostało pozłocone, a w środku wyłożone czerwonym aksamitem. Koszt prac wyniósł 5000 zł. Ofary można złożyć indywidualnie lub na konto parafii. więcej...

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty Paniom Ewie Bedlechowicz, Jadwidze Banasik, Bogumile Wrześniowskiej oraz Pani Danucie Kolmasiak za ofiarę na kwiaty. W sobotę od godz. 8.30 do sprzątania kościoła i obejścia kościoła zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Beniamin Grodek, kawaler i Natalia Kopiecka, panna zam. w Niwa Zagórska, parafia pw. św. Mikołaja w Chełmo – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o zachodzących przeszkodach między narzeczonymi winien je zgłosić w kancelarii parafialnej.

11. Życzymy wszystkim bł. Bożego na najbliższy tydzień. Niech Matka Boża Wielgomłyńska ma Was w swojej opiece. Szczęść Wam Boże!

 
Projekt i wykonanie Alanet