b_wprowadzenie_relikwii_bł._ks._Michała_Sopoćki(1)

 

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Sanktuarium!

Dnia 15 września 2022 r. o godz. 18.00 w odpust Matki Bożej Bolesnej Pani Wielgomłyńskiej, podczas Mszy św. celebrowanej przez o. Marcina Ciechanowskiego, Podprzeora Jasnej Góry zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. ks. Michała Sopoćki - spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci jednak samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez ręce ludzi, których prowadził ku uświęceniu siebie i innych, a którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie.

Niech dar relikwii przybliży nam życie bł. ks. Michała Sopoćki. Niech poznawanie przesłania i nauczania oraz kontemplacja przykładu Jego życia stanowi dla nas wzór gorliwego postępowania w wierze.

Przyjmując relikwie do naszej świątyni i całej parafii, oddajemy się w opiekę Jego potężnemu wstawiennictwu.

Niech przykład Jego wiary oraz Jego wstawiennictwo doprowadzi nas do samego Boga, który jest źródłem i szczytem świętości.

Relikwie otrzymaliśmy od J. E. Ks. Abp Józefa Guzdka, Mertopolity Białostockiego.

Relikwiarz z reliwiami bł. ks. Michała Sopoćki będzie umieszczony w nowo powstałym ołtarzu-klęczniku Pana Jezusa Miłosiernego w łuku prowadzącym do kaplicy św. Pawła Pierwszego Pustelnika.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej, która ofiarowała relikwiarz i świece oraz wszystkim, którzy już złożyli ofary na ołtarz-klęcznik Pana Jezusa Miłosiernego. Imona ofiarodawców zostaną umieszczone w ołtarzu.

Przez uroczystość wprowadzenia relikwii chcemy zapoczątkować trwanie w modlitwie za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki, oraz kontynuować Jego dzieła. 

 


 

certyfikat_sopoćko_łacina

certyfikat_sopoćko_polski

 
Projekt i wykonanie Alanet