Cmentarz parafialny

cmentarz_wielgomlyny

Prace remontowe

b_chrzcielnica_kopula

b_portal_zewnętrzny

b_portal_gotycki

b_gotycka_chrzcielnica

b_nowa kotlownia_ciepla

b_renowacja_figury_św._floriana

b_renowacja_figury_św._anny

b_renowacja_figury_św._józefa

b_renowacja figur

b_cegielki_klecznik_krzyz_tabernakulum

b_renowacja_piety_Matki_Bożej_Bolesnej

b_sw._o._pio kopia(3)

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design

b_intencje pogrzebowe_1

 

Drodzy Parafianie!!!
 

Wychodząc naprzeciw zamawiającym intencje mszalne podczas pogrzebu, po konsultacjach w Kurii Archidiecezji Częstochowskiej i za aprobatą Duszpasterskiej Rady Parafialnej wprowadzamy następujące zasady przyjmowania i odprawiania Mszy św. pogrzebowych:  

- podczas pogrzebu będziemy przyjmować do 10 intencji indywidualnych od najbliższej rodziny /oczekiwanie na ich odprawienie będzie dłuższe i zależne od możliwości ich odprawienia/.

- pozostałe zamawiane intencje podczas pogrzebu będą łączone i odprawiane jako intencje zbiorowe.

- w każdym tygodniu będą odprawiane dwie Msze św. zbiorowe w środę i sobotę /wieczorem/. Od przyszłego roku planujemy odprawiać je regularnie, w bieżącym roku ze względu na przyjęte już intencje wtedy, gdy będzie to możliwe.

- intencja zbiorowa będzie liczyć do 10 intencji.

- intencje dotychczas przyjęte podczas pogrzebu i czekające na odprawienie, muszą być odprawione zgodnie z wolą ofiarodawców jako indywidualne /chyba, że ofiarodawca osobiście zgodzi się na dopisanie swojej intencji indywidualnej do intencji zbiorowej /o tej zmianie musi nas poinformować i na nią się osobiście zgodzić/. Te intencje, które pozostaną jako indywidualne, odprawiane będą zgodnie z kolejnością pogrzebów /czas oczekiwania się wydłuża, aktualne oczekiwanie to ok. 2 lata/.  

- na Mszę św. zbiorową w środę i sobotę będzie też możliwość zapisania w kancelarii innej intencji /zarówno za żywych jak i zmarłych/.

- zamawianie w kancelarii indywidualnych Mszy św. na wybrany termin pozostaje bez zmian.

- proponujemy, aby w najbliższym czasie przedstawiciele rodzin, gdzie jeszcze trwa oczekiwanie na rozpoczęcie odprawiania Mszy św. pogrzebowych, stawili się w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej, w celu omówienia kwestii odprawiania intencji pogrzebowych /kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do soboty po Mszach św., w niedzielę jest nieczynna/

 

Ojcowie Paulini

 

Projekt i wykonanie Alanet