Nowenna

Modlitwa o nawrócenie grzeszników

Matko Bolesna / wspomnij na Krew Boskiego Syna Twego / wylaną dla dusz zbawienia, wspomnij na boleści /jakie Twoje macierzyńskie Serce wycierpiało / i zlituj się nad tylu nieszczęśliwymi grzesznikami, / którzy żyją z dala od Boga, / i nie korzystają ze zbawczych zasług Pana Jezusa /ani z łez przez Ciebie Matko wylanych. / O Maryjo, wybłagaj miłościwie łaskę nawrócenia dla tylu grzeszników / zwłaszcza w naszej parafii żyjących. / Ofiaruj za nie sprawiedliwości Bożej krew Syna Świętego /wraz z zasługami Twoich boleści / i wspieraj mnie w mym pragnieniu /pozyskania wielu dusz dla Pana Jezusa /przez wypraszanie im Twojej przemożnej opieki. Matko Bolesna /wstawiaj się za nieszczęśliwymi grzesznikami /i wyproś im u Boga łaskę nawrócenia. Amen.

Modlitwa rzymska II

O Matko Bolesna /pozwól mi naśladować Twojego Boskiego Syna /  O tak, jakżebym i ja chciał być trzymanym w Twoich Matko dłoniach.
Tym razem jednak o Matko Bolesna /nie proszę za sobą, lecz za braćmi i siostrami moimi, / którzy tutaj są zebrani wraz ze mną / przed Twoim cudownym obliczem / proszę za całym kościołem św. / i za całą nieszczęśliwą ludzkością. / Wejrzyj Królowo świata /jak wielka jest liczba potrzebujących / smutnych i cierpiących /popatrz jak ciężkie są nasze czasy. /Czyż Ty nie jesteś Matką dźwigającą nasze słabości? /Czyż nie jesteś Wszechmocą błagającą? / Wszak nie brakuje Ci ani potęgi, ani dobroci, / by przyjść z pomocą w każdej potrzebie i nieszczęściu. / Więc okaż nam się Matką, / spiesz co prędzej z pomocą Swoją w Tej naszej potrzebie. Spiesz nam z pomocą Swoją zawsze / a zwłaszcza w godzinę śmierci naszej. Amen.
 

Antyfona

Święta Maryjo, spiesz nam na pomoc nieszczęśliwym, podnoś przygnębionych, pocieszaj płaczących, módl się za ludem, wstawiaj się za duchowieństwem, oręduj za poświęconymi Bogu. Niech wsparcia Twego doznają wszyscy, którzy wzywają Twojej Pomocy.
 

 

 
Projekt i wykonanie Alanet