Grupy duszpasterskie
Chór parafialny

Chór Parafialny powstał w październiku 2009 r. Swoją gorliwością i zaangażowaniem ubogaca wiele uroczystości parafialnych. Chór prowadzi Pani Agnieszka Staniek. Opiekunem jest o. Proboszcz. Próby odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

 
Ministranci i lektorzy

Służba Liturgiczna w Parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika liczy obecnie 37 ministrantów. Oprócz Kościoła parafialnego posługujemy również w Kaplicach dojazdowych: w Sokolej Górze, Rudce i Pratkowicach. Dzielimy sie na dwie grupy: młodszą (Szkoła Podstawowa) i starszą (Gimnazjum
i Szkoła Średnia).

Więcej…
 
Młodzież

 „Albowiem gdzie są dwaj albo trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi, którzy chcą poprzez swoją modlitwę i prace działać dla dobra wspólnoty parafialnej.


Celem KSM-owiczów jest być blisko Boga i ludzi oraz odpowiadać na potrzeby środowiska. Stowarzyszenie uczy pracy nad sobą, solidności, odpowiedzialności, stwarza też okazję do nauki, zabawy, wypoczynku. Stara się organizować różne dziedziny życia młodzieży, tak w wymiarze prywatnym, jak i społecznym. Jest dobrą metodą na spędzenie wolnego czasu, poznawania nowych ludzi i szansą na rozwój fizyczny, osobowościowy jak i duchowy.

KSM funkcjonuje w naszej parafii od 1995 roku. W tym czasie swoje miejsce we wspólnocie znalazło wielu naszych parafian. Część z nich wybrała już swoja drogę życiową: niektórzy weszli na drogę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, jak również zostali powołani do życia w rodzinie.

Spotykamy się w czwartki na Mszy świętej o godz. 18.00, po niej na spotkaniu formacyjnym.

 
Żywy Różaniec

Żywy Różaniec w naszej Parafii jest pielęgnowany od niepamiętnych czasów. Obecnie w Parafii jest dziesięć Kół Żywego Różańca żeńskich i jedna męska. Róże te gromadzą się co miesiąc na wspólnej modlitwie i zmianie Tajemnic Różańcowych. Każdy z członków Żywego Różańca rozważa codziennie jedną Tajemnicę Różańca i w taki sposób każdego dnia w naszej Parafii odmawiane jest jedenaście „całych” Różańców, to ogromne wsparcie modlitewne dla naszej wspólnoty i jej Duszpasterzy, o których członkowie Różańca nieustannie pamiętają w swoich modlitwach.

Więcej…
 


Projekt i wykonanie Alanet