Komentarze do czytań

khantry design

Siódma "Pieczęć"

khantry design

Po prostu

khantry design

Odsłonięcie MB Bolesnej

khantry design

Zwiedzanie sanktuarium

khantry design

Raport Jasnogórski

khantry design
Grupy duszpasterskie
Chór parafialny

Chór parafialny powstał w październiku 2009 r. Swoją gorliwością i zaangażowaniem ubogaca wiele uroczystości parafialnych i gminnych. Chór prowadzi nasz organista Pan Damian Drogosz, a opiekunem chóru jest o. Bazyli Cendrowicz. Próby odbywają się w poniedziałeki po wieczornej Mszy Św. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 

Do chóru należą:

Alina Dyżewska - Rudka

Bogumiła Smolarczyk - Wielgomłyny

Abram Helena - Myśliwczów

Zofia Skraboń - Mysliwczów

Zofia Pawlik - Trzebce

Krystyna Ptaszek - Trzebce

Zofia Hasik - Trzebce

Elżbieta Aguścik - Trzebce

Józef Gładysz - Borecznica

Zofia Terka - Trzebce

Justyna Podsadna - Wielgomłyny

Zofia Majcherek - Sokola Góra

Jacek Majcherek - Sokola Góra

Zofia Konieczna - Kruszyna

Krzysztof Konieczny - Kruszyna

Danuta Zagórowicz - Wola Kuźniewska

Alicja Trzeciak - Wielgomłyny

Jadwiga Stańczyk - Krzętów

Henryka Stolecka - Rudka

Zofia Pawlik - Rudka

Anna Dudek - Myśliwczów

 
Ministranci i lektorzy

Służba Liturgiczna w Parafii św. Stanisława, biskupa i męczennika liczy obecnie 37 ministrantów. Oprócz Kościoła parafialnego posługujemy również w Kaplicach dojazdowych: w Sokolej Górze, Rudce i Pratkowicach. Dzielimy sie na dwie grupy: młodszą (Szkoła Podstawowa) i starszą (Gimnazjum
i Szkoła Średnia).

Więcej…
 
Młodzież

 „Albowiem gdzie są dwaj albo trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi, którzy chcą poprzez swoją modlitwę i prace działać dla dobra wspólnoty parafialnej.


Celem KSM-owiczów jest być blisko Boga i ludzi oraz odpowiadać na potrzeby środowiska. Stowarzyszenie uczy pracy nad sobą, solidności, odpowiedzialności, stwarza też okazję do nauki, zabawy, wypoczynku. Stara się organizować różne dziedziny życia młodzieży, tak w wymiarze prywatnym, jak i społecznym. Jest dobrą metodą na spędzenie wolnego czasu, poznawania nowych ludzi i szansą na rozwój fizyczny, osobowościowy jak i duchowy.

KSM funkcjonuje w naszej parafii od 1995 roku. W tym czasie swoje miejsce we wspólnocie znalazło wielu naszych parafian. Część z nich wybrała już swoja drogę życiową: niektórzy weszli na drogę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, jak również zostali powołani do życia w rodzinie.

Spotykamy się w czwartki na Mszy świętej o godz. 18.00, po niej na spotkaniu formacyjnym.

 
Żywy Różaniec

Żywy Różaniec w naszej Parafii jest pielęgnowany od niepamiętnych czasów. Obecnie w Parafii jest dziesięć Kół Żywego Różańca żeńskich i jedna męska. Róże te gromadzą się co miesiąc na wspólnej modlitwie i zmianie Tajemnic Różańcowych. Każdy z członków Żywego Różańca rozważa codziennie jedną Tajemnicę Różańca i w taki sposób każdego dnia w naszej Parafii odmawiane jest jedenaście „całych” Różańców, to ogromne wsparcie modlitewne dla naszej wspólnoty i jej Duszpasterzy, o których członkowie Różańca nieustannie pamiętają w swoich modlitwach.

Więcej…
 


Projekt i wykonanie Alanet